Akropole tiks atklāta 4. aprīlī: ko šis tirdzniecības centrs sniegs Rīgai?

15. Marts

Jaunais iepirkšanās un izklaides centrs "Akropole" durvis apmeklētājiem vērs 4. aprīlī. Teju 170 nomnieku vidū ir gan modes un dzīvesstila preču veikali, kuros pārstāvēti ne tikai Latvijā jau iecienīti, bet arī jauni un vēl nebijuši zīmoli, gan dažādu pakalpojumu sniedzēji, restorāni un kafejnīcas. Savukārt autovadītāju ērtībai pie tirdzniecības centra izveidota autostāvvieta 2300 vietām. Rīga.lv atgādina par to, kā Ķengaraga apkaimes teritorijā īstenots šis vērienīgais projekts un pastāsta, kādas priekšrocības tas sniegs pilsētai.


1.Investors ieguldīs 7 miljonus transporta infrastruktūrā

Pašvaldības infrastruktūras uzlabošanu pilnībā un privāti finansēs “Akropoles” attīstītāji. Kopumā apkārtnes uzlabošanā ārpus būvlaukuma investori plāno ieguldīt aptuveni 7 miljonus eiro.

Celtniecības kompānija "Merks" veic plašu transporta infrastruktūras rekonstrukciju Salaspils ielas posmā blakus topošajam daudzfunkcionālajam tirdzniecības centram "Akropole”. Centieni uzlabot infrastruktūru šajā apkārtnē vainagosies ar daudz labāku un attīstītāku transporta plūsmu, tādejādi nodrošinot ērtāku un patīkamāku pārvietošanos.

Satiksmes ierobežojumi un būvniecības darbi Salaspils ielā tiks īstenoti divos posmos, neslēdzot transportlīdzekļu plūsmu.

Rekonstrukcijas laikā ir piemērots satiksmes ātruma ierobežojums 30 kilometri stundā. Pēc rekonstrukcijas darbiem Salaspils iela tiks paplašināta 860 metru garumā, tiks izbūvētas divas braukšanas joslas abos virzienos un jauna transporta pietura, tiks izveidoti gājēju celiņi, kas būs aprīkoti ar apgaismojumu, kā arī tiks pārbūvētas un modernizētas divas gājēju pārejas. Visu dokumentāciju un tas saskaņošanu ar atbildīgajām iestādēm veicis SIA “Merks” projekta ģenerāluzņēmējs.

Papildus tuvākajā nākotnē tiks īstenoti arī citi apkārtnes transporta infrastruktūras uzlabojumi, to skaitā drošākai un ērtākai manevru veikšanai, braucot pa Maskavas ielu virzienā no centra, tiks pārcelts un pārbūvēts esošais ielas apgriešanās loks, kā arī šajā ielā tiks izbūvētas jaunas tramvaju un autobusu pieturas ar biļešu iegādes automātiem. Tāpat pār Maskavas ielu tiks būvēta atsevišķa estakāde, kas uzlabos iespēju piekļūt tirdzniecības centram un teritorijā izbūvētajām ielām, tādejādi veicinot kustību starp Maskavas un Salaspils ielām. Turklāt Maskavas un Salaspils ielu paplašināšana un apgriešanās loks no Dienvidu tilta ievērojami atvieglos apkārtējo satiksmes plūsmu.

Foto: publicitātes

2.Pilsēta piesaistīs investīcijas daudzu miljonu eiro apmērā

Jebkura pilsēta var būt tikai priecīga, ka ir investori, kas ir gatavi ieguldīt 200 miljonus eiro un labiekārtot milzīgu pilsētas degradētu teritoriju. "Akropole” būs viens no lielākajiem un modernākajiem daudzfunkcionālajiem iepirkšanās un izklaides centriem Latvijā. Kopējā ēkas platība būs apmēram 98 000 m2, no kuriem apmēram 9000 m2 tiks atvēlēti birojiem. 

3.Tiks radītas jaunas darba vietas

Jaunais centrs nodrošinās vairāk nekā 1500 darbavietu. Daudzfunkcionālajā tirdzniecības centrā tiks atvērti vairāk nekā 200 veikali, kafejnīcas un restorāni, ledus halle, kinoteātris, boulings un bērnu spēļlaukums. Tiek plānots, ka "Akropoles" būvniecības darbi tiks pabeigti 2019. gada pirmajā ceturksnī.

Foto: publicitātes

4.Tiks iestādīti vairāk nekā 700 koki

Daudzfunkcionālā tirdzniecības centra "Akropole” attīstītāji plāno dažādus apkārtējās vides apzaļumošanas un labiekārtošanas pasākumus. Ir plānots iestādīt vairāk nekā 700 jaunu skujkoku, lapu koku un krūmu, tostarp vairāk nekā 400 dižstādu.

5.Jaunais objekts uz Rīgu atvedīs tūristus

Tirdzniecības centrs atradīsies vēsturiskā vietā – bijušās Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrikas teritorijā. Tāpēc investori plāno ne tikai piedāvāt plašu jaunu veikalu un izklaides iespēju klāstu, bet arī ieviest nozīmīgas un pozitīvas pārmaiņas Rīgas pilsētā. Kompānija plāno izveidot vietu, kurā laiku labi varētu pavadīt visa ģimene. Investori vēlas saglabāt slavenās Kuzņecova fabrikas mantojumu un apvienot to ar jauno vidi. Pārmaiņas, kā sola projekta autori, būs aizraujošas.

Foto: publicitātes

Vispārīga informācija:

"Akropolis Group" ir uzņēmumu grupa, kas pārvalda nekustamā īpašuma attīstītāju un tirdzniecības centru nomas un apsaimniekošanas uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Bulgārijā. Patlaban "Akropolis Group" pārvaldībā ir "Akropoles" iepirkšanās un izklaides centri Viļņā, Klaipēdā un Šauļos. Uzņēmums ir būvējis un attīstījis arī tirdzniecības centru "Akropolis" Kauņā, kuru 2008. gadā iegādājās Vācijas investīciju fonds.

Uzņēmumam pieder arī SIA "Delano", kas pārvalda "CanCan Pizza" restorānu ķēdi, "Delano" pašapkalpošanās restorānus, "Caif Café" kafejnīcas un "Apollo" boulinga centru ķēdi.