Aicinām uz ekskursiju: kas slēpjas aiz Rīgas 1. slimnīcas fasādes

7. Aprīlis, 2017

Veseli cilvēki uz slimnīcu dodas reti. Bet viņi vienmēr vēlas zināt, kā viņus ārstēs, ja nu gadījumā viņi tur nonāk. No marta sākuma Rīgas 1. slimnīca piedāvā unikālu iespēju – katru piektdienu plkst. 12:00 rīdzinieki varēs ierasties uz Atvērto durvju dienām. 


Apmeklētājiem tiek piedāvāta pusotru stundu gara ekskursija pa klīniku. Savām acīm ir iespējams apskatīt, kas slēpjas aiz ēkas fasādes: apskatīt izremontētās palātas un kabinetus, un uzzināt, kā darbojas un kādas iespējas piedāvā jaunā, Latvijā modernākā diagnostiskā aparatūra, kā arī to, kādas slimības tā ārstē un kādām metodēm.

Rīgas pašvaldība pēdējo sešu gadu laikā Rīgas 1. slimnīcā metodiski ir investējusi ievērojamus līdzekļus: ir izremontēts ārstniecības iestādes korpuss, iepirkts jauns un mūsdienīgs aprīkojums, ar pacientiem strādā ārsti – vadošie speciālisti valstī. Pateicoties Rīgas domes investīciju programmai vecākā Latvijas klīnika ir kļuvusi mūsdienīgāka un pieejamāka gan rīdziniekiem, gan citu reģionu un valstu iedzīvotājiem. Ievērojami paplašināts arī piedāvāto medicīnas pakalpojumu klāsts.

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Atvērto durvju dienās slimnīcas ārsti izrāda vienu no izremontētajām nodaļām: ir iespēja personīgi pārliecināties, cik ērtas ir stacionāra palātas, kādas unikālas iespējas sniedz jaunā diagnostikas aparatūra. Piemēram, radioloģijas nodaļā plašu iespēju klāstu piedāvā divi jaudīgi datortomogrāfi, viens no kuriem ir labākais Latvijā. Rīdzinieki varēs apskatīt, kā darbojas tomogrāfs, kā dators apstrādā un pārveido datus grafiskā formā, kurus pēc tam “lasa” ārsti.

Pēc tam, uzvelkot īpašus halātus, maskas un bahilas ir iespējams apmeklēt klīnikas lepnumu – operāciju bloku un blakus esošo intensīvās terapijas nodaļu. Starp citu, lai parādītu vietu, kur notiek operācijas, Atvērto durvju dienas ir ieplānotas piektdienās, kad ķirurģiskās manipulācijas veiktas netiek.

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Operāciju zālē ir iespējams apskatīt Carl Zeiss augstas izšķirtspējas mikroskopu, ko izmanto neiroķirurģiskām operācijām un Holmija lāzeru, ko izmanto unikālām prostatas operācijām, savukārt intensīvās terapijas nodaļā ir iespējams apskatīt aprīkojumu, kas nepieciešams, lai uzturētu cilvēka dzīvības funkcijas.

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Īpaša uzmanība jāpievērš magnētiskās rezonanses aparātam, kuram līdzīga nav visā Baltijā. Tam ir visaptverošas izmeklēšanas funkcijas, tajā skaitā arī īpaša klusuma programma, tas ir apsildāms un ar gaisa kondicionieri. Šādus atvērtā tipa aparātus novērtē cilvēki ar klaustrofobiju un cilvēki, kam nepatīk trokšņi. Pēc tam apmeklētājiem ir iespēja apskatīt endoskopijas nodaļu un doties ekskursijā uz vienu no poliklīnikām.

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Starp citu, īpaši interesants jaunajām māmiņām varētu būt rehabilitācijas nodaļas apmeklējums – šeit iespējama ūdens dziedniecība, flotācijas terapija, sāls istaba.

Ikviens interesents varēs pārliecināties par to, ka sešu gadu laikā vecākā Latvijas slimnīca ir kļuvusi mūsdienīga un skaista.

Pierakstīties Atvērto durvju dienai iespējams, zvanot pa tālruni 67366475, vai sūtot iesniegumu uz e-pastu: infodienas@1slimnica.lv

Uzmanību, vietu skaits ierobežots! Reģistratorā (vai vēstulē) būs jāatstāj savi personīgie dati un tālruņa numurs. Vienā ekskursijas grupā var būt ne vairāk kā 10-12 cilvēku, jo jāņem vērā ārstniecības iestādes darba specifika. 

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm