Aicina uz Ziemassvētku tirdziņu Maskavas forštatē

15. Decembris, 2017

Amatnieki un mākslinieki, kuri savām darbnīcām vietu atraduši jaunatvērtajās Free Riga ēkās tuvējā Maskavas forštatē, jeb Lastādija, aicina uz Ziemassvētku tirdziņu. Tirdziņš norisināsies 16. decembrī no 11:00 līdz 18:00 Lastādijas kultūras telpā - Turgeņeva ielā 15.


Ziemassvētku tirdziņa ietvaros varēs iegādāties dāvanas, ko gatavojuši Free Rīga rezidenti - sākot no cepurēm un rotām, līdz keramikas traukiem, rotaļlietām, tējām un daudz ko citu.

"Organizējot tirdziņu, viens no mūsu galvenajiem akcentiem, bija aicināt tajā piedalīties tieši apkaimes māksliniekus un amatniekus. Tādi ir — un tirdziņā būs gan leļļu veidotāja, gan koka lāzergriezumu pratējs, gan sietspiedes meistarī, arī keramiķi, dabīgās kosmētikas un augu pārzinātāji, vintage kolekcionāri. Mums prieks, ka piedalās apkaimes cilvēki un ceram arī uz apmeklētājiem no tuvākās apkaimes", stāsta viena no tirdziņa organizatorēm Līva Zolneroviča.

Paralēli tirdziņam darbosies arī atvērtā keramikas darbnīca “Crazy ceramics”, kur kā bērniem tā pieaugušajiem būs iespējams kāroto svētku dāvanu izgatavot pašiem. Tā pat būs atvērts arī informācijas punkts, kur nesteidzīgā atmosfērā iepazīties ar jaunuzsākto Lastādijas rezidenču projektu, Maskačkas leģendu vakariem un citām apkaimes aktualitātēm. Neiztrūkstošai svētku noskaņai būs arī našķi, tēja un laba mūzika.

Kas vēsturiski ir Lastādija? Kādreiz vecākā Rīgas priekšpilsētai, galvenā pilsētas ostai, dzīvākā tirdzniecības un kultūru apmaiņas vieta visā Baltijā, kas stiepās gar Daugavu no tirgus līdz Lāčplēša ielai. Kas tā ir tagad? Radoša un nemierīga pilsētas daļa, kur pamestajām ēkām jaunu dzīvi dod tukšo ēku atdzīvināšanas kustība FREE RIGA, kas šoruden atvērusi vēl divas vēsturiski vērtīgas, taču nolaistas koka ēkas Turgeņeva ielā kultūras un sabiedriskām iniciatīvām, kas vēlas veidot tuvējo Maskavas priekšpilsētu par stāstiem bagātu, pamanāmu, atvērtu vietu, kur satikties vietējiem iedzīvotājiem, organizācijām un uzņēmumiem.