Aicina uz festivālu "Ūdensgabali", ieeja visos pasākumos - bez maksas

6. Augusts, 2019

Starptautiskais laikmetīgās un videomākslas festivāls “Ūdensgabali”, kas. 8.,9. .un 23. augustā notiks peldošajā mākslas centrā “Noass” piedāvā programmu, kas apvieno izstādi, performances un digitālo mediju nozares profesionāļu vadītas lekcijas un meistarklases.


Festivāls sāksies 8. augusta vakarā plkst. 18:00 ar Līvas Arnavas personālizstādes “Varbūt Tiešām” atklāšanu. Pati autore izstādi, kurā apskatāmi dažādu mediju objekti instalācijas, raksturo kā iespēju izkāpt no saviem informācijas burbuļiem un paskatīties uz tiem no malas, ļaujot izstādes apmeklētājiem izvērtēt, nevis procesus no saviem skata punktiem, bet gan pašus skata punktus, atgriežoties pie to pamatiem - redzes, gaismas un uztveres. Par mākslinieci pastāstīs un izstādi pieteiks kuratore Tīna Pētersone.

“Ūdensgabalu” pirmo dienu plkst. 20:00 turpinās teksta grupas “Orbīta” performance “Motopoiesis”, kurā dzejas lasītāja balss tembrs un intonācija darbina dažādas elektromehāniskās skaņrades ierīces. Šajā performancē katrs autors lasa savu dzejoli tādā intonācijā, tempā un skaļumā, kādu uzskata par piemērotāko konkrētajām darbam – un pašu mākslinieku izgudrota ierīce balss audiosignāla skaļuma dinamiku pārvērš elektrības svārstībā un tālāk skaņā. Video pavadījums ļauj izpētīt dzejnieku laboratorijas darba virsmu un ekrānā ieraudzīt, kas tieši rada attiecīgajā brīdī dzirdamo skaņu. Tehniskā risinājuma autori ir metālmākslinieks Jēkabs Voļatovskis un radio inženieris Vladislavs Bogdanovs.Ar “Motopoiesis” Orbīta jau ir uzstājusies Latvijā un Itālijā, taču performance ir pavisam jauna un tādēļ nemitīgi mainīga. Festivālā “Ūdensgabali” “Motopoiesis” varēs redzēt jaunā attīstības fāzē un piedzīvot mākslinieciskos risinājumus, kas publikai tiks rādīti pirmoreiz.

Savukārt, vakara noslēgumā ap 21:30 uzstāsies apvienība “Gas of Latvia”. Šoreiz sadarbojoties mūziķiem Andrim Indānam un Gatim Ziemai tiks atskaņoti skaņdarbi no šopavasar publicētā, jaunākā “Gas of Latvia” albuma "Nutcracker". Tā būs intensīva un psihodēliska alternatīvās deju mūzikas programma, kurā saklausāmas atskaņas no industriālās mūzikas, tehno, IDM un postroka. Performanci pieteiks festivāla "Skaņu Mežs" vadītājs Viestarts Gailītis.Andra Indāna brīvformas elektroniskās mūzikas projekts ”Gas of Latvia” darbojas kopš 1997. gada un ir piedzīvojis 16 albumus, dažādus sastāvus, neskaitāmus koncertus, dalību alternatīvās un eksperimentālās mūzikas un mākslas festivālos Latvijā un citviet Eiropā. Interesanti, ka tieši peldošajā mākslas centrā “Noass”, 90-to gadu beigās, kad tas vēl nebija noenkurojies pie AB dambja, tika prezentēts viens no pirmajiem “Gas of Latvia” albumiem "Saule Saule Spīdi Spoži".

Festivāla otrā diena - 9. augusts no plkst. 20:30 veltīta “22. Japānas Mediju mākslas festivāla” apbalvoto darbu skatei kategorijās - animācija, manga, izklaide un māksla, kā arī festivāla programmai “Jaunā Kustība” (angļu val. - “New Motion”), kas izrādīta arī š. g. “Ansī Starptautiskajā animācijas filmu festivālā”, Francijā, un apvieno 12 jaunu, talantīgu Japānas animācijas filmu režisoru darbus.

23. augustā, festivāla noslēguma dienā noritēs “CROSS INDUSTRY MEETUP Vol.2 “, kurā “Ūdensgabalu” organizatori sadarbībā ar digitālo mediju nozares profesionāļiem un entuziastiem rīko saturiski augstvērtīgu lekciju un meistarklašu vakaru. Pasākuma laikā lektori dalīsies savā pieredzē un zināšanās par kustīgā attēla realizēšanas rīkiem un to iespējām.Pasākums “CROSS INDUSTRY MEETUP Vol.2“ aptvers tādas tēmas kā interaktivitāte, radošums un tehnoloģijas. Pasākuma sākums plkst. 18:00.

Visās festivāla norisēs ieeja bez maksas