Aicina pieteikt projektus brīvā laika aktivitāšu organizēšanai Rīgas bērniem un jauniešiem vasarā

15. Maijs

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina konkursu brīvā laika aktivitāšu organizēšanai bērniem un jauniešiem 2020. gada vasarā, kurā aicina piedalīties biedrības un nodibinājumus, kas īsteno darbu ar bērniem un jauniešiem un savu darbību veic Rīgā.


Konkursu rīko, lai finansiāli atbalstītu nevalstisko organizāciju projektus, kas nodrošina bērniem un jauniešiem bezmaksas brīvā laika pavadīšanas iespējas skolēnu vasaras brīvlaikā, sekmējot viņu vērtīborientāciju, aktīvu līdzdalību, kā arī iesaistīšanos fiziskās aktivitātēs un neformālās mācīšanās procesos.

Tiks atbalstīti projekti, kuros paredzētas fiziskās aktivitātes, kas neprasa mērķtiecīgu, ilglaicīgu iepriekšēju sagatavotību attiecīgā sporta veidā, piemēram, atklātie treniņi, amatierturnīri un tamlīdzīgas nodarbības. Līdztekus tam finansējums tiks piešķirts projektiem, kas īstenos radošas darbnīcas, ielu kultūras festivālus, āra dzīves pasākumus ar piedzīvojumu izglītības elementiem, ar pilsētas izzināšanu saistītus pasākumus, nodarbes, kas pozitīvi ietekmē sociālo un fizisko vidi vietējās apkaimēs. Jau otro gadu nevalstiskās organizācijas ir aicinātas īstenot projektus, kas vērsti uz sociālajam riskam pakļautajiem jauniešiem.

Plānojot aktivitātes, aicinām organizācijas rēķināties ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 un ievērot distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Konkursa nolikums un saistītie dokumenti pieejami tīmekļa vietnē: www.izglitiba.riga.lv sadaļā „Finansēšanas konkursi”.

Projektu pieteikumi jāiesniedz līdz 5. jūnija plkst. 15.00 tikai elektroniski pa e-pastu: iksd.sportjaun@riga.lv vai izmantojot portāla: latvija.lv pieejamo pakalpojumu „Iesniegums iestādei”.

Konsultācijas par konkursu ir iespējams saņemt, vēršoties pie RD IKSD Jaunatnes nodaļas galvenās speciālistes – ekspertes Evijas Pelšas, e-pasts: evija.pelsa@riga.lv; tālrunis 67181383.