Aicina pieteikt projektus “Baltās nakts” Iniciatīvas programmai

16. Maijs, 2018

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2018” Iniciatīvas programmai, kuras norise paredzēta no 2018. gada 8. septembra plkst. 18.00 līdz 9. septembra plkst. 3.00


Iniciatīvas programmā aicinām iesniegt projektu pieteikumus laikmetīgās mākslas, kultūras projektu un pasākumu realizācijai dažādās nozarēs: skatuves, dejas un kustību māksla, mūzika, skaņu māksla un skaņu instalācijas, vizuālā un vizuāli plastiskā māksla, foto un video māksla, video instalācijas un kino demonstrējumi, dzejas vai prozas lasījumi, performances, tostarp arī dažādi starpdisciplināru nozaru pasākumi un koncertu programmas.

Projektu autori aicināti piedāvājuma saturā īpaši akcentēt Lietuvas, Igaunijas un Latvijas valstu simtgades, piedāvājot Baltijas valstu mākslinieku veidotus radošus projektus un sadarbības iniciatīvas. Īpaši aicināti pieteikt projektus, kas izceļ atšķirīgo un savdabīgo kaimiņvalstu laikmetīgajā mākslā un kultūrā.

Projektu norise plānojama Rīgas pilsētas sabiedriskajās telpās – izglītības iestādēs, teātros, koncertzālēs, izstāžu zālēs un mākslas galerijās, grāmatnīcās, bāros, kafejnīcās vai jebkurā citā brīvi pieejamā, tostarp kultūras un mākslas norisēm neierastā vietā pilsētā, nodrošinot pasākumu pieejamību iespējami plašai mērķauditorijai. Īpaši aicina iesniegt projektus, kas norisinātos Miera ielas apkaimē, pilsētas centrālajā daļā un Vecrīgā, Pārdaugavā, pilsētas radošajos kvartālos, tostarp VEF radošajā kvartālā.

Iesniegtie projekti tiks vērtēti atbilstoši Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” mērķiem – vairot sabiedrības izpratni par mūsdienu kultūras norisēm, iesaistot tajās iespējami plašu apmeklētāju loku un piedāvājot saturīgu, mākslinieciski augstvērtīgu pasākuma programmu.

“Baltās nakts” iniciatīvas programma ir projektu iesniedzēju vai to sadarbības partneru pašu finansēta Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2018” pasākumu sadaļa, kas tiek iekļauta “Baltās nakts” kopējā publicitātes kampaņā.

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” šogad Rīgā norisināsies jau trīspadsmito reizi, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas laikmetīgās mākslas institūcijām.

Iniciatīvas projektu pieteikumu anketa pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, sadaļā “Aktuāli”. Projekti jāiesniedz līdz 5. jūnijam, pieteikumu sūtot uz e-pasta adresi projekti@baltanakts.lv.