Aicina iepazīt kustību mākslu - eiritmiju NVO namā

4. Decembris, 2018

Koncertā „Eiritmija ziemas noskaņās” 29. decembrī plkst. 18.00 NVO nama zālē laipni lūgti iepazīt kustību mākslu – eiritmiju.


Eiritmijā iespējams katru valodas vai mūzikas skaņu parādīt ar objektīvi noteiktu žestu, kustību, kurā atklājas cilvēka un skaņas būtība. Patskaņi izsaka dvēseliskas kvalitātes – izbrīnu, pašapliecināšanos, prieku, bailes. Līdzskaņi parāda veidojošos spēkus – šķidrumu viļņošanos, augšanas, plaukšanas kustības u.c. Cilvēka skelets ir mūzikas likumu veidots, tāpēc šo „sastingušo mūziku” var atkal kustībā padarīt dzīvu, skanošu, padarīt redzamu. Eiritmija strādā ar mūzikas takti, ritmu, skaņu augstumu, toņiem, intervāliem, melodiju, tās frāzēm, dinamiku. Ģeometriskas formas un telpas virzieni, ķermeņa apjausma līdz pat sīkai motorikai ir tikpat nozīmīga eiritmijas kustībā.

Šoreiz klasiskā mūzika un latviešu autoru dzeja ziemas noskaņās ar eiritmiju.

Foto: publicitātes

Iesākumā kopā ar eiritmistiem varēsim gūt priekšstatu par eiritmijas žestiem un kustībām gan klausoties nelielu skaidrojumu, gan caur pašu pieredzi, - izmēģinot patskaņu žestus, toņus. Tam sekos eiritmistu uzstāšanās, kur klavieru un čella skaņas – toņi, intervāli, ritmi tiks ietverti eiritmiskā kustībā, kā arī dzirdēsim ziemas noskaņu dzeju, kur skaņas tiks atklātas eiritmijas formās un žestos.

Izmēģināt savus spēkus un apmeklēt nodarbības piedāvā ikvienam interesentam! Ieeja - bez maksas!

Šis būs īpašs notikums, jo profesionālu latviešu eiritmistu nav daudz un šoreiz daži būs braukuši tālu ceļu, lai kopā varētu eiritmizēt un radīt ziemas noskaņu.

Pasākumu rīko biedrība “Eiritmija”.