Aicina apmeklēt Zviedrijas seriāla “Apžilbinātie” filmēšanu Rīgā

29. Oktobris, 2018

Producēšanas kompānija "Baltic Pine Films" un Rīgas filmu fonds aicina mediju pārstāvjus iepazīties ar apjomīgā Zviedrijas seriāla "Apžilbinātie" filmēšanas norisi Rīgā, apmeklējot publicitātes pasākumu seriāla uzņemšanas laukumā, kas notiks otrdien, 30. oktobrī, plkst. 16.30 bijušajā SEB bankas ēkā Pils ielā 21.


2018. gada oktobrī Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma programmas "Rīgas filmu fonds" atbalstu ir saņēmis SIA "Baltic Pine Films" iesniegtais pieteikums miniseriāla "Apžilbinātie" filmēšanai Rīgā. "Apžilbinātie" (Blinded) ir finanšu pasaules trilleris par jaunu zviedru žurnālisti, kas, par spīti milzu pretestībai, atmasko plaukstošas bankas noziedzīgos darījumus. Seriāls ir zviedru televīzijas kanālu TV4 un C More pasūtījums, ko kopproducē kinokompānija FLX un Film Capital Stockholm sadarbībā ar TV kanāliem DR (Dānija), YLE (Somija) un NRK (Norvēģija). Par seriāla starptautisko izplatīšanu rūpējas kompānija All3Media International, Lielbritānijas lielākā neatkarīgā TV, kino un digitālo produktu distribūcijas kompānija.

Kompānija FLX Zviedrijā pazīstama kā vairāku populāru TV seriālu un šovu, kā arī ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars" nominētās un arī Latvijā ar panākumiem izrādītās filmas "Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda" producente. Kompānijas 2017. gadā producētā kriminālkomēdija - miniseriāls "Fallet" ir skatāma straumēšanas vietnē "Netflix", tostarp arī Latvijā.

Topošā daudzsēriju TV miniseriāla "Apžilbinātie" pamatā ir zviedru žurnālistes un rakstnieces Karolinas Neirātas (Caroline Neurath) tāda paša nosaukuma romāns bestsellers. Miniseriāla režisors ir Jenss Jonsons (Jens Jonsson), vairāku veiksmīgu TV seriālu un filmu, tostarp Sandensas kinofestivālā apbalvotās filmas "Pingponga karaļi" ("Ping-pongkingen", 2008) režisors.

Rīgā no 2018. gada oktobra vidus līdz decembra vidum tiks uzņemti vairāk nekā 70% seriāla materiāla. SIA "Baltic Pine Films" nodrošina pilnu filmēšanas servisu Rīgā. Filmēšana notiks vairāk nekā 20 dažādos filmēšanas objektos, tostarp Latvijas Nacionālajā operā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgas Ekonomikas augstskolā, Latvija Radio namā un citās vēsturiskās ēkās Vecrīgā un Klusajā centrā. Filmēšanā ir iesaistīts pieredzējis radošais un tehniskais personāls no Latvijas, kā arī otrā plāna aktieri un masu skatu dalībnieki no Latvijas.

Seriāla "Apžilbinātie" galvenās lomas atveido Jūlija Ragnarsone (Julia Ragnarsson) un Matiass Varela (Matias Varela). Ragnarsone ir filmējusies daudzos zviedru seriālos, tajā skaitā seriālā "Stokholmas stāsti" ("Stockholm Stories"). Savukārt Matiass Varela ir "Netflix" oriģinālseriāla "Narcos" trešās sezonas galvenās lomas atveidotājs.

Mediju pasākuma laikā būs iespējams intervēt seriāla galvenās lomas atveidotāju Matiasu Varelu un režisoru Jensu Jonsonu, kā arī uzņemt kadrus no filmēšanas laukuma ar vietējo komandu darbā. Lūdzam iepriekš pieteikties, zvanot pa tālr.: 27057061.