AB dambī noritēs monumentālā Latvijas karoga dāvinājuma ceremonija

17. Oktobris, 2017

Trešdien, 18.oktobrī, plkst. 10.00 norisināsies svinīgā dāvinājuma ceremonija, kuras laikā Rīgai tiks nodots monumentālais Latvijas karoga masts uz AB dambja. 


Dāvinājuma ceremonijā monumentālais Latvijas karoga masts, kas tapis kā veltījums Latvijas valsts simtgadei, no biedrības „Latvijas karogs” tiks nodots Rīgas pašvaldības īpašumā. Turpmāk pašvaldība nodrošinās karoga masta ekspluatāciju. Uz AB dambja uzstādītais karoga masts ir 60 metrus augsts, savukārt Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus.

Projekta „Latvijas karogs” īstenošana Rīgā ilga vairāk nekā trīs gadus, un tās laikā pēc iedzīvotāju balsojuma ir izvēlēta atbilstošākā karoga masta atrašanās vieta, veikti grunts izpētes darbi, izstrādāts un saskaņots projekts, kā arī īstenoti karoga masta celtniecības un montāžas darbi. Karoga masta projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja būvniecības uzņēmumi SIA „Arhis”, SIA „ARS Būve”, SIA„Reck” un SIA „Monolīts SAG”.

Dāvinājuma ceremonijas laikā tiks atklāta arī vides izstāde „Latvijas valsts karoga hronika”, kura turpmāk ceļos pa vairākām Rīgas apkaimēm un informēs par Latvijas valsts karoga izcelsmes vēsturi. Vides izstādi veidoja Rīgas domes Īpašuma departaments sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.

Foto: infografika

„Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Monumentālie Latvijas karogu masti ir jau izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos, savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts tikai par privātiem ziedojumiem.

Foto: www.latvijas-karogs.lv