9. decembrī kinoteātrī Splendid Palace notiks grāmatas “Filmas vizuālā stila noslēpumi” atvēršana

4. Decembris, 2019

Kino operators ar piecdesmit gadu darba pieredzi un Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzējs Valdis Eglītis uzrakstījis savu trešo grāmatu "Filmas vizuālā stila noslēpumi", kas būs noderīgs materiāls filmu veidotājiem un kinomīļiem, lai labāk izprastu operatora darba būtību.


Kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē 9. decembrī plkst. 18.00 notiks grāmatas "Filmas vizuālā stila noslēpumi" prezentācija un autora veidoto dokumentālo un spēlfimu retrospekcija.

Valdis Eglītis dzimis 1949. gada 9. decembrī Rīgā. Beidzis Maskavas Kinematogrāfijas institūtu, daudzus gadus strādājis Rīgas Kinostudijā kā operators un operators inscenētājs, kopš 90-to gadu vidus ir arī LKA docētājs. Bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētājs, Valsts Kultūrkapitāla fonda Filmu mākslas ekspertu padomes priekšsēdētājs, darbojies Kultūras ministrijas Filmu padomē un Nacionālā kino centra ekspertu padomē.

Valda Eglīša filmētās filmas saņēmušas vairākas starptautiskas un nacionālas kino balvas, arī balvas par labāko operatora darbu.

Kino pasākumu organizē Latvijas Kinematogrāfistu savienība. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome.