8 dzīvnieku patversmes “Ulubele” kaķi, kuri meklē jaunas mājas

23. Februāris, 2017

Dzīvnieku patversmē “Ulubele” simtiem kaķu un suņu pacietīgi gaida savu īsto cilvēku. Savukārt Rīga.lv turpina ar rīdziniekiem dalīties stāstos par patversmes iedzīvotājiem – šoreiz pastāstām par kaķiem un kaķēniem – tik dažādiem, bet vienlīdz aizkustinošiem.  


Šim pelēkajam kaķim ar dzintara acīm ir aptuveni pieci gadi. Dzīvnieks patversmē atrodas pavisam neilgi, mazāk nekā divas nedēļas un šeit ir nonācis pēc mīļotā saimnieka nāves. Kaķim būs prieks nonākt ģimenē, pie mīlošiem cilvēkiem, kas viņu aprūpēs, lai līdz ar jaunu vārdu varētu iegūt jaunu dzīvi.

Foto: Riga.lv


Šis rudais nemiera gars ar pārsteidzoši rozā degunu ir gadu jauns kaķis (kaut gan uzvedas pavisam kā kaķēns!). Viņa stāsts sācies ļoti skumji – dzīvnieks ielikts sporta somā un atstāts pilsētas autobusā. Pēc tam jāpiedzīvo klīnika, pārbaudes, un visbeidzot nonācis patversmē. Kaķēns ir ļoti aktīvs un mīlīgs, bet būrī viņu nekādi neiedabūt – viņš vēlas pēc iespējas ātrāk nonākt mīlošā un jautrā ģimenē ar bērniem, lai varētu skraidīt, spēlēties, un murrāt savu mīļo saimnieku klēpī.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv


Šis pūkainais baltais kaķis sākumā varētu šķist ne pārāk draudzīgs, bet tas tāpēc, ka viņš ir kautrīgs. Bet, pēc patversmes darbinieku vārdiem, viņš ir ļoti jauks, pieklājīgs kaķis, un viņam vienkārši ir jādod laiks, lai viņš pierastu un sāktu justies drošībā.

Foto: Riga.lv


Šim nopietnajam rudajam kaķim ar balto plankumu uz krūtīm ir aptuveni 5-7 gadi. Arī viņš patversmē ir nonācis pēc sava dārgā saimnieka došanās viņsaulē un jūtas ļoti vientuļi. Kaķim jādod laiks, lai viņš atkal iemīlētu jaunu saimnieku, bet ticiet mums – tas ir tā vērts.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv


Šie ir patversmes ilgdzīvotāji – Žoklis un Lūsiņš. Žoklis patversmē ir jau trīs gadus, viņam bijis lauzts žoklis un ir atlicis tikai viens zobs, bet kaķi ar vienu zobu nez kāpēc neviens negrib ņemt mājās. Savukārt Lūsiņš arī patversmē ir gandrīz trīs gadus – viņa ausis ir kā lūsim, tāpēc arī tāds vārds. Viņš jau ir padzīvojis, bet ir ļoti mīlīgs kaķis.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv


Melnais Džamals ir ļoti uzmanīgs kaķis. Patversmē viņš parasti sēž augšējos plauktos, kur viņš gandrīz nav redzams, un skatās uz citiem kaķiem un apmeklētājiem. Agrāk Džamals bijis sabiedriskāks, sagaidījis viesus, kas ieradušies patversmes Kaķu mājā. Bet tagad aizvien biežāk viņš guļ savā vietā – viņš ir noguris pavadīt apmeklētājus, kas tā arī nekļūst par viņa saimniekiem, tā saka Ulubeles darbinieki.

Foto: Riga.lv


Šī ir ļoti nopietna un stabila ģimene. Baltie kaķi vienmēr ir blakus – viņa bez otra nepavisam nevar iztikt, bet viņš rūpējas par viņu, pasargā. Šos kaķus var ņemt tikai abus kopā, lai rūpētos un no malas vērotu šo īsto mīlestību.

Foto: Riga.lv


Šie divi kaķi ir jauki un uzticīgi dzīvnieki, kas jau vairākus gadus dzīvo patversmē – abi kaķi no dzimšanas ir neredzīgi. Neskatoties uz aklumu, dzīvnieki labi orientējas telpā. Katru reizi, kad viņi izdzird nepazīstamus soļus, viņi pret durvīm pagriež galviņas, cerībā, ka šoreiz mīlošs saimnieks ir ieradies pakaļ tieši viņiem.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv


Patversmes „Ulubele” kontakti www.ulubele.org m.t. 27803333 Zvanot pa tālruni 90006083, jūs varat ziedot 1,42 eiro, kas paredzēti dzīvnieku uzturēšanai patversmē.