8. decembrī aicina uz bezmaksas Ziemassvētku koncertiem

2. Decembris, 2019

8. decembrī, Otrajā adventē, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris aicina ikvienu apmeklēt divus Ziemassvētku koncertus "Satikšanās".


Koncerti notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, sākums plkst. 13.00 un 16.00. Ieeja pasākumā būs bez maksas.
Koncertos skanēs sirsnīgas un populāras Ziemassvētku melodijas īpašās aranžijās, piedaloties klausītāju jau iemīļotajai solistei Dinārai Rudānei un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra dziedošajam aktierim Maksimam Buselam, kā arī talantīgajām Rīgas doma kora skolas studentēm Esterei Katrīnai Pogiņai, Luīzei Razdovskai un Katei Kokamegi. Orķestra diriģenti - Jānis Retenais un Andis Karelis, koncerta režisore - Inese Freimane.

"Runā, ka nejaušu satikšanos nav. Koncerts būs ne tikai kā tikšanās ar mūziku. Kad vēl, ja ne Ziemassvētku laikā, padomāt par cilvēkiem, kurus esam satikuši savā dzīvē, kuri ienāca un mainīja dzīves ritumu, skatu un sajūtas," koncerta ideju skaidro režisore Inese Freimane.

Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris patlaban ir viens no vadošajiem jauniešu kolektīviem Latvijā. Tam ir senas tradīcijas - orķestris dibināts jau 1927. gadā un Jāzepa Mediņa vārdu nes kopš 1947. gada. Pēdējo deviņu gadu laikā kolektīvs diriģentu Jāņa Retenā un Anda Kareļa vadībā ir ieguvis augstus novērtējumus daudzos starptautiskos konkursos un festivālos.

Koncerts tiek rīkots ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Rīgas domes atbalstu.