8. augustā noritēs Dziedātāju apvienības "Martinū" (Tršineca, Čehija) koncerts. Ieeja bez maksas

7. Augusts, 2019

Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā ielūdz uz Dziedātāju apvienības „Martinū“ (Tršineca, Čehija) koncertu. Koncerts notiks 8. augustā Rīgas Jaunā Svētās Ģertrūdes baznīcā (Brīvības iela 119). Ieeja bez maksas.


Dziedātāju apvienība „Martinū“ (Tršineca, Čehija) ir dibināta 1955. gadā. Kora diriģents ir Mihals Zātopeks, Janāčeka konservatorijas Ostravā un Mūzikas augstskolas Bratislavā absolvents. Koris koncertējis dažās Eiropas valstīs, piemēram 2005. gada “Martinū” bija koncertturnejā Spānijā. Pagājušajā gadā apvienība ar panākumiem piedalījās dziedātāju apvienību starptautiskajā festivālā Itālijā. Festivālā “Ziemassvētku un Adventes mūzika” Bratislavā koris saņēma bronzas medaļu un kora dziedātāju festivālā Olomoucā sudrabu medaļu.

Apvienība “Martinū” piedalās daudzos pasākumos un festivālos Čehijas Republikā. Apvienības repertuārs prezentē mūzikas vēsturisko attīstību – sākot ar veco meistaru kompozīcijām līdz barokālai, klasicisma un romantisma mūzikai. Repertuārā iekļautas arī tautasdziesmas un Ziemassvētku kolendas.

Foto: publicitātes