6 Rīgas restorāni īpašām ģimenes vakariņām

22. Decembris, 2017

Plānojot ģimenes vakariņas ārpus mājas, pirmais, par ko domā lielākā daļa cilvēku, ir gaidāmie izdevumi. Mēs jums iesakām dažas iestādes, Live Riga partnerus, kurās vakariņas varbūt nav pašas lētākās, bet, protams, ir salīdzinoši nedārgas - gadījumā, ja esat nolēmuši palutināt sevi un savus tuviniekus.


“Valmiermuižas vēstniecība Rīgā”

Foto: Live Riga

“Valmiermuižas alus” ir maza alus darītava pie muižas, kurā tiek brūvēts dzīvais alus. Rūpējoties par šī dzēriena patērēšanas tradīcijām un kultūru, Rīgā atvērta Vamiermuižas vēstniecība, kura sevī iekļauj veikaliņu un restorānu. Neskatoties uz iestādes nepārprotamo alus tematiku, tas nebūt nav alus krogs. Protams alus piedāvājums noteikti iepriecinās ģimenes galvu, bet arī pārējiem ģimenes locekļiem atradīsies, ko izbaudīt. “Vēstniecībā” ir gaļas, zivju un dārzeņu ēdieni, kā arī deserti. 


Kafejnīca «Zaļais Maksis»

Foto: Live Riga

Ja pastaigājoties pa Brīvdabas muzeju jūs esat izsalkuši, droši dodieties uz picēriju “Zaļais Maksis”. Pirmkārt, nenāksies uztraukties par to, ko ēdīs bērni – viņiem pica vienmēr ir labs variants. Otrkāŗt, ja neesat Margaritas un citu picu piekritēji, ēdienkartē iespējams atrast arī pastu, salātus un zupas, kā arī gaļas ēdienus. Pica šeit maksā no 4 līdz 10 eiro, atkarībā no diametra un  sastāvdaļām. Starp citu, picas pagatavošanai šeit tiek izmantoti ekoloģiski tīri milti.


Restorāns «Pagalms»

Foto: Live Riga

Savukārt pastaigu pa Kronvalda parku – vienu no vecākajiem Rīgas parkiem, piedāvājam noslēgt nelielā un rīdziniekiem jau sen pazīstamā restorāniņā “Pagalms”. Šeit tiek piedāvātas oriģinālas uzkodas un salāti, kas maksā no 6 eiro, gardi deserti pie tējas vai kafijas par 3-4 eiro, kā arī lieliska apkalpošana un patīkama atmosfēra. Steiki un burgeri šeit būs nedaudz dārgāki – no 10 eiro. Bet, ieturot sātīgas pusdienas (un porcijas šeit ir diezgan lielas), izbaudīt Rīgas skaistumu var vēl ilgi.


Restorāns «Čemodāns»

Foto: Live Riga

Vēl viena iestāde, kuras interjers, apkalpošana, ēdiens un porciju izmēri iepriecinās  ikvienu apmeklētāju, ir restorāns “Čemodāns”. Jau pats restorāna nosaukums ļauj noprast, ka šajā iestādē ir iespēja doties gastronomiskā ceļojumā. Iestādes ēdienkartē ir ne tikai franču virtuves ēdieni, bet arī itāļu, spāņu un portugāļu, un protams, arī latviešu  gardumi. Zupas un salāti viesiem izmaksās aptuveni 7-8 eiro, bet pamatēdieni, ja neskatāmies uz steikiem, izmaksās aptuveni 13-14 eiro, kā arī deserts par aptuveni 6 eiro.


Restorāns «Taverna»

Foto: Live Riga

Kad ciemos pie jūsu ģimenes ierodas draugi ar savu ģimeni, viena no labākajām vietām, lai iepazīstinātu tūristus ar latviešu virtuvi un  neiztērētu visu ģimenes budžetu, ir “Taverna pie senā dzintara ceļa”. Simtprocentīga latviešu virtuve, simtprocentīgs latviešu alus un simtprocentīga latviešu mūzika – to visu iestāde nodrošina saviem viesiem. Kā arī, protams, jauku interjeru, atmosfēru un lielisku apkalpošanu. “Taverna” atrodas pamanāmā Vecrīgas nostūrī – Torņu ielā, kurā senos laikos soļoja zaldāti un matroži. Tāpēc nebrīnieties, ja oficiants  kuģa puikas forma jums atnesīs ēdienkarti, kas atgādina stūres ratu, un tur, blakus tādiem nosaukumiem kā “Baltijas jūras siļķe, noslīkusi krējumā” vai “Minhauzena zupa – zupa bez šķīvja”, jūs pamanīsiet patīkamas cenas. Zupas – 6-7 eiro, pamatēdieni – no 5,55 eiro, deserti – 4-5 eiro. Neaizmirstiet pajautāt oficiantam par īpašajiem piedāvājumiem – arī tie šeit vienmēr ir lieliski gan pēc garšas, gan pēc cenas.


Restorāns “Vīna studija”

Foto: Live Riga

Uz Stabu un Elizabetes ielu stūra, kā arī tirdzniecības centrā “Galerija Centrs”, bez iespējas iegādāties labu vīnu, “Vīna studija” saviem klientiem piedāvā arī paēst. Šejienes ēdienkartē jūs atradīsiet izsmalcinātus ēdienus un vienkāršas uzkodas, ko baudīt ar sevis izvēlētajiem dzērieniem. Zupas šeit maksā sākot no 5 eiro, salāti izmaksās no 6-9 eiro, pamatēdieni – aptuveni 9-15 eiro. Savukārt starteri iepriecina ar pavisam demokrātiskiem skaitļiem – no diviem – trīs eiro. Par “Vīna studijas” restorānu un bāru  runā kaut vai tikai tas fakts, ka galdiņi nedēļas nogalēm bieži vien ir rezervēti jau trešdienā. Tāpēc, gatavojoties sarīkot ģimenes vakariņas pie vīna glāzes, parūpējieties par rezervāciju jau iepriekš.


Apskatos no Riga.lv  iekļauti tikai restorāni, kafejnīcas un bāri, kas ir Live Riga un Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) partneri. Apskati netiek publicēti komerciāliem nolūkiem.