6 interesanti fakti par patversmi “Ulubele”

4. Septembris, 2017

Rīgas dzīvnieku patversme “Ulubele” ir viena no lielākajām Latvijā. Portāls Riga.lv ir apkopojis svarīgus faktus par šo vietu: pastāstām par labradoru ar cukura diabētu, paskaidrojam, kas var doties pastaigās ar patversmes suņiem un uzzinām, cik stundas takša šķirnes iemītniekam no “Ulubeles” nācies pavadīt, lai nokļūtu jaunajās mājās.


1.Patversmē “Ulubele” darbojas “neiemidzināšanas politika”.

Pēc 14 dienām patversmē, kuras finansē pašvaldība, dzīvnieks turpina dzīvot “Ulubelē” un saņemt nepieciešamās rūpes un kopšanu, taču tagad jau par līdzekļiem, kuri saņemti no ziedojumiem.

2.Viena dzīvnieka uzturēšanai dienā nepieciešami tikai 2 eiro, kas izklausās pavisam nedaudz. Taču dienā par visu dzīvnieku uzturēšanu patversmei ir nepieciešami 800 eiro!

Mēnesī tie ir aptuveni 24 000 eiro: par pārtiku, ēdienu un elektrību, vakcīnām, medikamentiem un īpašu ārstēšanu.

3.Bez ierastajām lietām, patversme ar prieku pieņem ziedojumus… vecu dīvānu formā!

Tas tāpēc, ka aukstajā gada laikā vecie dzīvnieki nevar doties pastaigās, bet aukstās zemes dēļ suņiem sāp kauli: vecie dīvāni ļauj viņiem atrasties svaigā gaisā bez kaitējuma veselībai.

4.Pastaigāties ar patversmes suņiem var ikviens brīvprātīgais, sākot no 14 gadu vecuma.

Lai kļūtu par brīvprātīgo, nepieciešams doties uz apmācībām. Pastaigāties ar suņiem patiešām var ikviens: sievietēm, kuras ir gaidībās, tiek piešķirti mierīgi un mīļi suņi klusām pastaigām pa mežu. Cilvēki invalīdu ratiņos varēs sadraudzēties ar veciem dzīvniekiem, kuriem pie sirds iet nesteidzīgas pastaigas pa līdzeniem celiņiem.

5.Pieņemot vecu dzīvnieku, jaunajiem saimniekiem tiek piešķirta īpaša polise: tā sedz visus izdevumus par dzīvnieka ārstēšanu, ja tāda būs nepieciešama.

Tāpat patversme ar visu nepieciešamo nodrošina dzīvniekus ar īpašām vajadzībām: piemēram, patversmē mitinās labradors vārdā Cukuriņš ar cukura diabētu. Tam, kurš nolems ņemt Cukuriņu pie sevis mājās, tomēr nāksies viņam iedurt vienu insulīna ampulu dienā – insulīnu visu suņa dzīves garumu nodrošinās “Ulubele”.

6.Dzīvniekus no Rīgas patversmes “Ulubele” uzņem ne tikai rīdzinieki, un ne tikai Latvijas iedzīvotāji: patversmes kaķi un suņi ir devušies uz dažādām Eiropas valstīm, piemēram, Vāciju un Lielbritāniju.

Tālākā valsts, uz kurieni ir devies “Ulubeles” suns, ir Kanāda: neredzīgs taksis, kurš ilgu laiku mitinājies patversmē, beidzot ieguva jaunas mājas – 13 stundu lidojumā no Latvijas!