46 Kuriļu bobteili (un 200 citu kaķu) no patversmes “Ulubele” gaida jaunus saimniekus
Pieņemt šos kaķus savās mājās varēs jau no rītdienas – 18. maija!

17. Maijs, 2019

Šie kaķi atrasti pamestā dārziņa teritorijā, iesprostotus vecos būros, kas pārklāti ar siltumnīcas plēvi. Policija iepriekšējai īpašniecei ierosinājusi tiesvedību par  kaķu turēšanu nepiemērotos dzīves apstākļos. Kopumā sievietei likvidēti 46 dažāda vecuma kaķi, kas pārdzīvojuši nežēlīgu izturēšanos, mazkustīgu dzīvi būros un briesmīgos apstākļos.


Tiesvedība ilgusi gandrīz 9 mēnešus un beidzot ir laimīgi noslēgusies. Kaķi, kas visu šo laiku dzīvojuši “Ulubeles” aprūpē, ir gatavi doties uz mājām, pie atbildīgiem un mīlošiem saimniekiem. Dzīvniekus var adoptēt, jau sākot no 18. maija, tieši deviņus mēnešus pēc tam, kad kaķi nokļuvuši patversmē. Tie, kuri vēlas savās mājās jaunu draugu, var ierasties patversmē, iepazīties ar dzīvniekiem un atrast savējo. Kaķus var rezervēt tikai uz vietas, patversmē “Ulubele”.

Foto: publicitātes

Kuriļu bobteilus sauc par “kaķiem ar suņa dvēseli”, šo kaķu atšķirīgā iezīme ir īsas astes, kas līdzinās truša astei. Tā ir dabiskas izcelsmes šķirne, kas ir attīstījusies un turpina eksistēt izolētā vidē, 56 sniegotajās Kuriļu salās, kas stiepjas no Kamčatkas pussalas Krievijas dienvidos, līdz Hokaido ziemeļaustrumiem Japānā. Šīs šķirnes kaķi ir reti gan Latvijā, gan visā pasaulē.

Foto: publicitātes

Bobteilu jaunajiem saimniekiem ir jābūt gataviem uz līdzmaksājumu patversmei 100 eiro apmērā, jo visi dzīvnieki ir pilnībā sagatavoti dzīvei pie jaunā saimnieka – tie ir vakcinēti un revakcinēti pret slimībām un trakumsērgu, apstrādāti pret parazītiem, kastrēti vai sterilizēti. Turklāt šī summa nav salīdzināma ar šādas šķirnes kaķu cenu tirgū, kas ir aptuveni 400-700 eiro. Līdzekļi nepieciešami, lai uzlabotu dzīves apstākļus tiem patversmes kaķiem, kuri tajā mitinās gadiem ilgi, kā arī lai nodrošinātu pienācīgu dzīvi vecākiem dzīvniekiem un dzīvniekiem ar invaliditāti. Tāpat ziedojumi palīdzēs tapt arī kaķu vasaras mājai patversmē.

Foto: publicitātes

Pēc patversmes “Ulubele” darbinieku teiktā, interese par kaķiem ir ļoti liela, kaķi tiek rezervēti ļoti ātri un, visticamāk, līdz brīvdienu beigām visi bobteili būs ieguvušis jaunus saimniekus. “Tas nevar nepriecēt, esam laimīgi, ka viņi beidzot iegūs jaunas mājas. Taču, lai gan pāris dienu laikā rezervēti gandrīz visi bobteili, patversmē dzīvo 200 citu kaķu, kurus neviens nav adoptējis gadiem ilgi.”

Ja esat gatavi adoptēt kādu no pūkainajiem patversmes iemītniekiem, apskatiet kārtīgi, iespējams, ka jaunas mājas iegūt palaimēsies kādam bezšķirnes kaķim, kuram ir tikpat liela sirds, kā citiem?

Foto: publicitātes

Foto @meduslacis