4. maija svētku programma: kas Rīgā noteikti jāapmeklē?

25. Aprīlis, 2018

Latvijas valsts jubilejas gada 4. maija svinībās Rīgā paredzēta plaša svētku programma, kur iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, Latvijas filmu maratonu, teātra izrādes, izstādes, kā arī vienu no vērienīgākajiem svinību pasākumiem “Brīvības ielas stāsti”.


4. maijā sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

1.Brīvības ielas stāsti

Pasākuma “Brīvības ielas stāsti” aktivitātes notiks no plkst. 10.00 līdz 22.00 visas ielas garumā, sākot no Brīvības laukuma līdz Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, akcentējot vairākas norises vietas – Brīvības laukumu, Esplanādi, Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Dailes teātri, Vidzemes tirgu, VEF Kultūras pili un Brīvdabas muzeju.

2.Pasākumi Brīvības laukumā

Foto: publicitātes

Brīvības laukumā ikvienu aicina veidot kompozīciju “Ziedu Latvija” (no 4.maija, 10:00 līdz 5.maijam 22:00) klausīties Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un pūtēju orķestru koncertu (11:00 - 13:30), piedalīties ziedu nolikšanas svinīgajā ceremonijā (14:00), vērot “Jauno Jāņu orķestra” (15:00-17:00) un grupas “Iļģi” muzicēšanu un apmeklēt vakara koncertu “Brīvības pieturas” (20:30). Tajā uzstāsies solisti Elza Rozentāle, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Daumants Kalniņš, Juris Jope, Zigfrīds Muktupāvels, grupa “Rikši”, aktieri Gints Grāvelis, Gints Andžāns, koris “Maska”, diriģents Jānis Ozols. Koncertu vadīs aktieris Artūrs Skrastiņš.

3.Vēsturiska autobusa ekskursija caur Brīvības ielu

Šajā dienā pasākuma apmeklētāji varēs doties ekskursijā ar īpašu – 100. autobusu pa maršrutu Esplanāde-Brīvdabas muzejs-Esplanāde (11:00-18:00) un brauciena laikā iepazīt Brīvības ielas vēsturi – īpaši sagatavotā stāstījumā būs iespējams uzzināt interesantus vēsturiskus faktus par zīmīgākajiem notikumiem, kas saistās ar Brīvības ielu. Ar autobusa atiešanas laikiem būs iespējams iepazīties pieturvietās, kā arī Rīgas satiksmes mājas lapā.

4.Izstāde “Latvijas gadsimts”

Arī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā būs iespēja izzināt Latvijas valsts simtgades vēsturi, apmeklējot izstādi “Latvijas gadsimts” (11:00-19:00).

5.Brīvības ielas forums

Foto: publicitātes

Savukārt vairākās vietās pilsētvidē visas Brīvības ielas garumā būs izvietoti stendi, kur ikviens interesents varēs iepazīt laikabiedru atmiņas par Brīvības ielu un notikumiem tajā.

No 12.00 līdz 18.00 pasākuma ietvaros risināsies Brīvības ielas forums, kurā interesenti varēs apmeklēt lekciju, diskusiju un sarunu teltis. Esplanādes teltī varēs tikties ar apzinātības pasniedzēju Ansi Jurģi Stabingi, filozofu Arti Sveci un politologu Ivaru Ījabu, savukārt forumā pie Dailes teātra apmeklētājus gaidīs izglītības programmas “Iespējamā misija” dalībnieki, raidījuma “Ielas garumā” veidotāja Lilita Eglīte, pedagoģijas zinātniece - pētniece Zanda Rubene, urbāniste Evelīna Ozola. Šajās abās foruma norises vietās sarunu starplaikos muzicēs tautā iemīļoti mūziķi. Forums risināsies arī pie VEF kultūras pils, kur iedzīvotāji varēs tikties ar antropologu Viesturu Celmiņu, pilsētplānotāju Neilu Balgali, ekonomisti Ņinu Lindi, zaļā dzīvesveida pārstāvi Artūru Jansonu un mediķi Pēteri Urtānu.

6.Meistarklases, izrādes un koncerti pie VEF Kultūras pils

Foto: publicitātes

Jaunieši, ģimenes ar bērniem un ikviens jauno tehnoloģiju atbalstītājs gaidīts pie VEF Kultūras pils, kur būs tehnisko inovāciju darbu izstāde, meistarklases, lekcijas, nākotnes tehnoloģiju paraugdemonstrējumi un izklaide kopā tehnoloģiju kompānijām, kā arī ar pašmāju un ārvalstu mūziķiem, grupām un solistiem (12:00-23:00).

7.Tautas tradīcijas Brīvdabas muzejā

Turpretī tautas tradīciju izzinātājus gaidīs Brīvdabas muzejā, kur bērni kopā ar vecākiem varēs iesaistīties radošajās darbnīcās, klausīties lekcijas, piedalīties sarunās par tautastērpu, kā arī klausīties tautas mūzikas grupu sniegumu un iet rotaļās. Ieeja Brīvdabas muzejā šajā pasākumā ir bez maksas (12:00-18:00).

8.Teātra izrādes bērniem Esplanādē

Pasākumā “Brīvības ielas stāsti” apmeklētājiem būs iespēja noskatīties arī vairākas teātra izrādes. Esplanādē būs trīs izrādes bērniem “Karnevāls un kartupeļu salāti”, “Vai otra grupa mani dzird?”, “Kā saule gadījās?”, kā arī darbosies leļļu meistarklases (12:00-18:00). Savukārt Vidzemes tirgū būs skatāma “Dirty Deal Teatro” izrāde pieaugušajiem “Latvijas plānošanas institūts” (12:00-18:00).

9.Kinomaratons "Splendid Palace"

Savukārt kinoteātrī "Splendid Palace" no plkst. 11.00 līdz 23.00 noritēs Latvijas filmu maratons, kurā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja noskatīties līdz šim uzņemtās Latvijas simtgadei veltītās Latvijas filmas. No plkst. 20.30 noritēs arī brīvdabas seanss kinoteātra priekšpagalmā.

Līdz ar pasākumu “Brīvības ielas stāsti” 4. maijā notiks arī citas aktivitātes, gan pilsētas centrā, gan apkaimēs.

Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī drukātā veidā tā būs atrodama Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas kultūras centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un tūrisma informācijas centros.

“Brīvības ielas stāsti” ir viens no Latvijas valsts simtgades pasākumiem. Šo iniciatīvu īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Latvijas Lielo pilsētu asociācija sadarbībā ar deviņām republikas pilsētām, tajā skaitā ar galvaspilsētu Rīgu.