26. oktobrī Kalnciema kvartāla norisināsies zemnieku un amatnieku tirgus

25. Oktobris, 2019

26. oktobrī 10.00-16.00 norisināsies Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus.


Tirgū notiks arī videi draudzīga aktivitāte – kopā ar latviešu zīmolu Bee in lieli un mazi aicināti izgatavot vairākkārt lietojamas un mazgājamas vaskadrānas ēdiena uzglabāšanai. Savukārt Vīnu veikalā kafe gatavosim vēlās brokastis no dzīvo graudu miltiem.
Bišu vaskadrānā varēs ietīt tirgū iegādātu sieru no Z/S „Mazlauri” un „Burkānciema”, dabīgo maizi no “Svētes Maizes”, „Saules klaipa”, un “ZeMaizes”, un citus sezonālos augļus un dārzeņus. Savukārt lai padarītu saldāku putru, iesakām doties pie “Zelta zaptēm” un “Mežrozītes.lv” pēc ievārījumiem. Putrai klāt var likt arī svaigas dzērvenes no Z/S “Dzērvenīte” un saldas sukādes no “Nature Gift” un “Tepat”. Pirmo reizi piedalīsies “Pesto.lv” ar bazilika pesto un tomātu zostēm. Šoreiz tirgū varēs nogaršot arī “Skrīveru pārtikas kombināta” gardākās “Gotiņas”.

Tirgū varat arī iziet cauri galerijai un apskatīt jauno Andreja Prigičeva izstādi “Vegāni uzbrūk nūdistiem”, un nonākt pop-up veikaliņā pie galerijas, kur saimnieko “Loviletters” – viņu klāstā ir mīkstas filca čības, silti velteņi, oriģinālas vēstules ar pārsteigumu, krūzes ar asprātīgiem uzrakstiem un lielās iepirkumu somas, kurās ielikt tirgū iegādātus produktus. Tirgū pirmo reizi piedalīsies Santa ar zīmolu Blankets by Hloja, kas piedāva pledus un segas.

No plkst. 11.00 līdz 15.00 “Bee in” izveidotāja Ieva Sulutaura mācīs, kā pašiem uztaisīt savu vaskadrānu ēdiena uzglabāšanai. Vaskadrānas ir elpojošs produkts, kas sastāv no bišu vaska un kokvilnas auduma, tas ir mazgājams un vairākkārt lietojams.

Darbnīcā ir aicināti piedalīties visi interesenti bez vecuma ierobežojuma. Dalībnieki var ņemt līdzi arī savu audumu. Dalība: 4.50 eiro.

No plkst. 12.00 līdz 13.00 Vīnu veikala zālē Natālija Provornaja no “Graud Kafe”, kas ir Ajurvēdas pārtikas tehnoloģe, aicina piedalīties pankūku cepšanas darbnīcā. Pankūku mīklai izmantos dzīvā grauda miltus, kas īpaši izceļas ar to, ka pankūkas pašas uzpūtīsies, lai gan nebūs pievienots raugs. Dalība bez maksas.