26. jūnijā sākas Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM

25. Jūnijs

26. jūnijā plkst. 19.00 Sv. Pētera baznīcā noritēs intravertās mākslas festivāla "Ad Lucem" atklāšanas koncerts.


Atklāšanas koncertā uzstāsies čellists un Krētas liras spēles un improvizācijas meistars, komponists Jorgs Kaloudis no Grieķijas. Viņš ir pirmais mūziķis, kurš uz grieķu tradicionālā instrumenta ieskaņojis klasisko mūziku. Programmas emocionālais dziļums, atmosfēriskais skanējums un improvizācijas brīvība atklāj jaunu skaņu horizontu, kas aizved klausītāju Krētas skaņutelpai raksturīgajā noskaņā, klusuma un laika neierobežotībā.

Viena no festivāla iemīļotākajām māksliniecēm ir izcilā latviešu koklētāja Laima Jansone. Ik gadu Laima priecē festivāla Ad Lucem klausītājus ar kādu jaunu programmu, un šogad 27. jūnijā plkst. 19.00, Rīgas Sv. Pētera baznīcā viņa uzstāsies kopā ar pašas izveidoto koklētāju kopu “Austras Koks”. Laimas Jansones rokās senais latviešu instruments kokle atdzīvojies jaunās skaņās. Spēlējot kopā ar dažādu žanru mūziķiem – sākot ar popa un roka, beidzot ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem, Laima ir pierādījusi, ka etnogrāfiskā kokle var skanēt ļoti mūsdienīgi.

30.jūnijā plkst. 19.00, Spīķeru koncertzālē uz ceļojumu pa viduslaiku un renesanses Eiropas, Vidusjūras un Tuvo Austrumu kultūru muzikālo dārgumu glabātuvēm aicinās pasaules mūzikas ansamblis “Konstantinopole” no Kanādas. Ansamblis sadarbojas ar vadošajiem mūziķiem starptautiskajā arēnā, uzstājies ap 140 pilsētās 28 valstīs, tā programmas ir ierakstītas un pārraidītas Eiropas un Kanādas radio sabiedrībās, izdoti 16 albumi.

Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM kopš 2002. gada bagātina Latvijas kultūras dzīvi, piešķirot tai unikālu vaibstu arī starptautiskā mērogā. Festivāls izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību un izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju.

Biļetes uz uz šī gada Festivāla AD LUCEM konvertiem pieejamas jau visās „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv

Plašāka informācija par Introvertās mākslas festivālu AD LUCEM facebook.com/festivals.adlucem/.

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Kanādas Mākslu padome un Kvebekas Mākslas un literatūras padome.