25. martā Rīgas Domā izskanēs Ilonas Breģes "Rekviēms"

13. Marts

25. martā plkst. 19.00 Rīgas Doma baznīcā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts “Rekviēms”. Skanēs latviešu komponistes Ilonas Breģes “Rekviēms – soprānam, tenoram, jauktajam korim un orķestrim”, piedaloties Orķestrim “Rīga”, Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija” un solistiem – Jūlijai Vasiļjevai (soprāns) un Mihailam Čuļpajevam (tenors) diriģenta Valda Butāna vadībā. Koncerts notiek Pavasara festivāla “WINDSTREAM” programmas ietvaros.


Rekviēms jeb mesa mirušo piemiņai tradicionāli ir luterāņu ticības apliecinājums mūzikā un veltījums garīgās pasaules sēru un skumju dienai – Jēzus Kristus nāves dienai Lielajā Piektdienā. Šajā reizē skaņdarbs izskanēs kā piemiņa Komunistiskā genocīda upuriem.

Ilonas Breģes Rekviēms sacerēts 2010. gadā un pirmatskaņojumu piedzīvojis koncertā Rīgas Domā. Latvijas Radio 3 – Klasika vērtējumā saukts kā 2010. gada labākais jaundarbs Latvijā. Latviešu mūzikas kontekstā šis skaņdarbs ir unikāls gan tādēļ, ka radīts pūšaminstrumentu nevis simfoniskajam orķestrim, gan arī tādēļ, ka rekviēma žanrs latviešu mūzikā nav bieži sastopams. Skaņdarba atskaņojumam paredzēts īpaši piemeklēts mūziķu sastāvs – Orķestris “Rīga” un Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, kas piedalījušies Rekviēma pirmatskaņojumā, kā arī šobrīd aktuāli un spoži solisti – soprāns Jūlija Vasiļjeva un tenors Mihails Čuļpajevs. Rekviēma interpretācija šoreiz būs Orķestra “Rīga” mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Valda Butāna rokās.

Foto: publicitātes

Koncerts notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus no 18. marta iespējams saņemt Kronvalda bulvārī 8, darba dienās no plkst. 12.00 līdz 14.00. Papildu informācija pa tālruni 67425218.