2. jūnijā noritēs pirmie Bolderājas svētki

15. Maijs, 2018

Šī gada 2.jūnijā pirmo reizi apvienosies Bolderājas apkaimes kultūras un izglītības iestādes, lai radītu iedzīvotājiem un apkaimes viesiem kopīgus svētkus, piedāvājot daudzpusīgu aktivitāšu programmu dažādās Bolderājas un Daugavgrīvas vietās.


“Ideja sarīkot vienotus svētkus radās pirms gada, kad Bolderājas Mūzikas un mākslas skola organizēja Dārza svētkus, kuru laikā notika jauniešu mūzikas grupu festivāls-konkurss “Boldsound”. Izrādījās, ka šis nebija vienīgais pasākums, kas notika šajā apkaimē, tādēļ uz Latvijas simtgadi nolēmām apvienoties un radīt svētkus kopā,” saka idejas autors, pianists, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas direktors Artūrs Cingujevs

Svētku pasākums iecerēts kā muzikāls, vizuāls, izglītojoši radošs un sportiski daudzveidīgs notikums plašai publikai, lai daudzveidotu vietējo iedzīvotāju ierasto dzīves telpu un varētu ieinteresēt arī jaunus apkaimes viesus. Projekts rosina aktīvai sadarbībai un līdzdalībai apkaimes izglītības un kultūras iestādes, ar savu devumu tām iesaistoties valsts jubilejas norisēs, lai veicinātu šīs apkaimes atpazīstamību, pievērstu uzmanību tās unikalitātei, notiekošajām kultūras un sporta aktivitātēm un mainītu sabiedrības priekšstatu par Bolderāju un Daugavgrīvu kā degradētu pilsētvidi.

Mediju pārstāvjus par projektu Bolderājas svētki Latvijas 100gadei informēs Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas direktors Artūrs Cingujevs un skolas projektu vadītāja Sandra Konstante, kā arī Bolderājas un Daugavgrīvas vispārizglītojošo skolu, Latvijas Jūras akadēmijas, Bērnu un jauniešu centra “Bolderāja” un RCB Bolderājas filiālbibliotēkas pārstāvji, sīkāk iepazīstinot ar plānotajām aktivitātēm.

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valsts Kultūrkapitāla fonds, AS Latvijas finieris, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrība, Eiropas skaņa, koncertaģentūra Impresario Baltica, Ink Idea lielformāta druka, dizaina studija Laimes Lāde, ceptuve Krūklis.