17 Rīgas restorāni ar veģetārajām ēdienkartēm

24. Janvāris

Veģetāra uztura mode mūsu platuma grādos ienākusi jau ļoti sen. Un tie, kuri sev ir pieņēmuši šādu uztura veidu, mājās ar jautājumu “ko ēdīsim vakariņās?” tiek galā bez problēmām. Un mēs nolēmām noskaidrot, cik ļoti par veģetāriešiem rūpējas Rīgas restorāni.  


Dodoties uz restorānu, tomēr gribētos jau iepriekš redzēt, vai tur būs, ko ēst arī veģetāriešiem, un būt pārliecinātam, ka nenāksies lūgt “no šī ēdiena izņemt tādus un tādus produktus”. Tāpēc mūsu sarakstā iekļautas tās iestādes – “Live Riga” dalībnieces, kuru ēdienkartes ir pieejamas tiešsaistē un kuru ēdienu sarakstā ir vai nu sadaļa “veģetārie ēdieni” vai gardumi, kuri atzīmēti ar īpaši zīmi – burkānu vai spinātu lapiņu.

Restorāns “Elements” piedāvā izvelēties risotto ar spinātiem un sparģeļiem vai biešu tagliatelle. Tāpat pie salātiem atradām veģetāru ēdienu ar nosaukumu “Veģetāri salāti ar tofu sieru”. Cenas – no 7,50 līdz 9 eiro.

Restorāna “Ferma” ēdienkartē nav atsevišķa virsraksta, zem kura būtu iekļauti veģetāri ēdieni, taču ir atrodami ēdieni, kas atzīmēti ar burkānu. Tās ir divas uzkodas, viens pamatēdiens un visas piecas piedevas. Cenas – no 3,50 līdz 11,40 eiro.

Foto: publicitātes

“International Riga” veģetārajā ēdienkartē jūs atradīsiet risotto ar meža sēnēm un siera-kartupeļu plācenīšus ar gaileņu mērci. Savukārt starp salātiem mēs pamanījām vismaz divus veģetāriešiem piemērotus ēdienus. Cenas – no 4,25 līdz 11,60 eiro.

Trīs veģetāros ēdienus piedāvā restorāns “Hercogs” Ķīpsalā: lēcu sautējums, krēmīgais sēņu ristotto un burkānu grūbas ar kazas sieru. Tāpat veģetāriešiem būs, no kā izvēlēties starp salātiem, zupām un piedevām. Cenas – no 4,50 līdz 9,50 eiro.

Foto: publicitātes

Mežaparka “Hercogā” veģetārajā ēdienkartē jūs atradīsiet krēmīgo sēņu ristotto un burkānu grūbas ar kazas sieru. Un jau atkal – salātus un zupas. Cenas ir tādas pašas, kā Ķīpsalas restorānā.

Restorāna “Elefant” ēdienkartē mēs atradām ne tikai sadaļu, kurā iekļauti divi veģetāri ēdieni – tomātu zupa un grieķu salāti,  bet arī divas pastas zem virsraksta “Bezglutēna ēdieni”. Cenas – no 7,50 līdz 15.90 eiro par porciju.

Restorāna “Key to Riga” ēdienkartē atrodama lapa “Veģetārās riktes”. Un šādas riktes ir uzskaitītas veselas vienpadsmit! Turklāt arī to nosaukumi paši par sevi priecē. Ēdienkartē atrodams “Gardais Jaunpils jumpravu stiķis” un “Pliko zviedru karakalpu skrējiens”. Patiesībā tie ir salāti ar bietēm, fetas sieru un rukolu, un vārītas cūku pupas ar krējumu. Cenas – no 6,30 līdz 15,80.

Foto: publicitātes

Restorāna “Lindenhoff” veģetārajā ēdienkartē jūs atradīsiet pērļu grūbu putru ar baravikām un ceptus sakņaugus ar kazas sieru. Taču arī starp salātiem, uzkodām un zupām iespējams atrast veģetārus ēdienus. Cenas – no 6,50 līdz 8,50 eiro.

Restorāna “Locale” ēdienkartē zaļā lapiņa ir uzticama pazīme tam, ka ēdiens ir pilnībā piemērots veģetāriešiem. Un tie ir vismaz piecas aukstās un četras karstās uzkodas un četras piedevas. Cenas – no 3,00 līdz 12,50 eiro.

Restorāna “Melnā bite” ēdienkartē mēs atradām tikai vienu ēdieni, kas oficiāli nosaukts par veģetāru ēdienu - Grūbu putru ar ceptām meža sēnēm. Taču šajā iestādē iespējams pasūtīt arī veģetāriešiem piemērotus salātus, uzkodas un dārzeņu zupu  gan pamata, gan sezonas ēdienkartē. Cenas – no 7,50 līdz 12,50 eiro.

Restorāns “Monterosso” priecē ar samērā lielu izvēli. Šeit veģetāriešu ēdienkartē atrodami astoņi ēdieni. Cukīni spageti, kvinoja ar avokado un kaltētiem tomātiem, viegla lēcu zupa un ne tikai! Cenas – no 8 līdz 15 eiro.

Restorāna “Niklāvs” ēdienkartē gan klasiskajā, gan latviešu tradicionālajā ēdienkartē veģetāriešiem piemēroti ēdieni atzīmēti ar ļoti veģetāru simbolu. Un šādu ēdienu nav maz: trīs uzkodas, zupa, divi pamatēdieni. Cenas – no 6,50 līdz 10 eiro.

Foto: publicitātes

Restorāna “Osta” veģetārajā ēdienkartē atrodams Lēcu, dārzeņu veģetārais karijs ar kokosriekstu un Sēņu ravioli ar salvijas sviestu. Un, protams, arī starp pamatēdieniem ir iespējams atrast piemērotus ēdienus. Cenas – no 3,00 līdz 10,20 eiro.

Visi trīs restorāni “Singh’s” veģetāros ēdienus savās ēdienkartēs atzīmē ar zaļām lapiņām. Un mēs nekļūdījāmies par to, ka indiešu virtuve mūs nepievils. Šeit atrodams papadams no zirņu miltiem un vairāki panīra veidi, un ēdiens ar lēcām, turku zirņiem masalas mērcē. Indoķīniešu ēdienu sadaļā iespējams atrast ne mazums ēdienu, kas atzīmēti ar lapiņām. Cenas – no 4,50 līdz 8,95 eiro.

Foto: publicitātes

“Skyline Bar” veģetārajā ēdienkartē iekļauti trīs ēdieni: kraukšķīgi cepti rīsi, tofu siers ar jūraszālēm, gurķi un burkāniem, kā arī marinētas sēnes ar baklažāniem, šiso salātiem un trifeļu aizdaru. Cenas – no 6 līdz 9 eiro.

Starp “Easy wine” uzkodām, kā noskaidrojām, ir arī īpašs saraksts ar veģetārajām tapām. Piecas dažādas, no kurām izvēlēties, starp citu. Cenas – no 3 līdz 6 eiro.

Restorāna “Tinto” ēdienkartē mēs atradām sadaļu ar nosaukumu “Tapas veģetārās”, kur iekļautas piecu veidu tapas, tāpat ēdienkartē atrodams veģetārais burgers. Un, protams, starp salātiem un zupām ir atrodami ēdieni, kas šim uzturam ir lieliski piemēroti. Cenas – no 2,50 līdz 11 eiro.


Riga.lv apskatos iekļauti tikai restorāni, kafejnīcas un bāri, kas ir Live Riga un Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) partneri. Apskati netiek publicēti komerciāliem nolūkiem.