13.maijā “Ghetto Basket” aizsāks savu 11. sezonu, kur šogad norisināsies vairāki Eiropas līmeņa turnīri

8. Maijs, 2019

“Ghetto Basket” 11. sezona jau tradicionāli startēs 13. maijā, trīsarpus mēnešu laikā aizvadot 25 turnīrus jaunajā olimpiskajā sporta veidā 3x3 basketbolā. Šovasar Latvijā tiks izspēlētas divas ceļazīmes uz FIBA 3x3 basketbola Pasaules tūres posmiem, kā arī pirmo reizi valstu izlases Rīgā, Grīziņkalnā cīnīsies par vietām Eiropas kausa finālturnīrā.


2020. gadā 3x3 basketbols debitēs Tokijas olimpiskajās spēlēs, tādēļ īpaši svarīgi ir tas, ka “Ghetto Basket” izlase – Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars un Artūrs Strēlnieks – šo sezonu sākusi ar triumfu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola Pasaules tūres pirmajos turnīros – gan “Wuxi Challenger” Ķīnā, gan “Doha Masters” Katarā.

“Šī būs ne tikai “Ghetto Basket” 11. sezona, bet arī vasara, kurā mums kopīgi jāizdara viss maksimālais, lai Latvijas 3x3 basketbola izlase nokļūtu olimpiskajās spēlēs,” uzsver “Ghetto Games” vadītājs Raimonds Elbakjans. “Šovasar “Ghetto Basket” organizēs gan turnīrus profesionāļiem, gan amatieriem, lai iespējami daudz spēlētāju ievērojami papildinātu FIBA Pasaules ranga punktu krājumu, šādi palīdzot arī valstij kopumā ieņemt maksimāli augstāko vietu pasaulē. Lai arī mūsu galvenā komanda ir “Riga Ghetto”, kuras sekmīgai darbībai veltam daudz uzmanības, taču mēs jau domājam arī par tālāko nākotni, jauniešu grupu komandās meklējot talantus, kuri varētu savu karjeru veidot tieši 3x3 basketbolā. Labākajiem jauniešiem pēc sevis apliecināšanas turnīros Latvijā noteikti jādodas gūt pieredzi arī tuvākajās kaimiņvalstīs. Par to arī parūpēsies “Ghetto Basket” pārstāvji.”

Pasaules labākās 3x3 basketbola klubu komandu spēles šovasar klātienē būs vērojama arī sacensībās Latvijā, jo otro gadu pēc kārtas mūsu valstī notiks “Challenger” līmeņa turnīrs. 2018. gadā to uzņēma Ventspils, bet šogad “Ghetto Basket Riga Challenger” notiks Grīziņkalnā, 7. un 8. augustā 16 komandām cīnoties par dalību Pasaules tūres posmā Lozannā (Šveice) 23. un 24. augustā. Pagājušā gada jūlijā Ventspilī “Challenger” finālā daudzie skatītāji piedzīvoja 3x3 basketbola izrādi, kurā “Riga Ghetto” pārspēja tobrīd Pasaules labāko kvartetu “Novi Sad” no Serbijas.

Foto: publicitātes

Jebkurai Latvijas un citu valstu komandai būs iespēja 6. jūlijā Daugavpilī un 13. jūlijā Ventspilī “Ghetto Basket” Pro grupas turnīros izcīnīt ceļazīmi uz “Ghetto Basket Riga Challenger”. Šovasar Rīgā, Grīziņkalnā notiks vēl divi “Satellite” kategorijas turnīri. 13. maijā komandas cīnīsies par braucienu uz “Tinkoff Moscow Challenger” Krievijā, bet 23. maijā Pro grupas galvenā balva būs ceļazīme uz “Lipik Challenger” Horvātijā.

Pirmo reizi Latvijā šovasar notiks Eiropas kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrs nacionālo valstu izlasēm, kurā tiks izspēlētas ceļazīmes uz finālturnīru Debrecenā (Ungārija) 30. augustā – 1. septembrī. Grīziņkalnā vīriešu konkurencē sacentīsies Gruzija, Grieķija, Izraēla, Itālija, Maķedonija, Malta, Melnkalne, Polija, Slovākija, Šveice un Latvija, bet sievietēm – Grieķija, Izraēla, Itālija, Ziemeļmaķedonija, Malta, Polija, Slovākija, Šveice un Latvija.