12.maijā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – Ģimenes dienā

9. Maijs, 2019

Svētdien, 12. maijā, ģimeniski suminot Mātes dienu, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs piedāvā to saturiski piepildīt, piedaloties Ģimenes dienas programmā “Maija grāfa svētki, bruņinieki, dzīve viduslaiku Rīgā”. Pulksten 12.00 un 14.00 bērni kopā ar vecākiem aicināti uz ekskursiju “Maija grāfa svētki, bruņinieki un pavasara svētku tradīcijas viduslaiku Rīgā”, bet no 10.00-16.00 - kopīgi darboties radošo aktivitāšu vietā “Klausos, skatos, zīmēju”, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju un izstādes par īpaši draudzīgo ieejas maksu.


12.00 un 14.00 uz ekskursiju „Maija grāfa svētki, bruņinieki un pavasara svētku tradīcijas viduslaiku Rīgā” aicinās muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis. Pēc ekskursijas – būs iespēja izglītojošā nodarbībā apskatīt un iemēģināt viduslaiku bruņinieku ekipējumu. Maija grāfa svētki, Vasarsvētki, Strēlnieku svētki ir bijuši gaidīti notikumi pilsētas dzīvē jau kopš 14. gadsimta. Līdz ar pavasara atmodu, Maija grāfa svētkos rīdzinieki dižojušies ar savu drosmi, veiklību, notikuši bruņinieku turnīri, gājiens un citas lustes. Svētki sagādājuši lielu prieku visiem iedzīvotājiem. Kā rīdzinieki gatavojās svētkiem, kā tie noritēja, kas bija jāveic, lai iegūtu Maija grāfa titulu? Kā noritēja sacensības, kas tajās piedalījās, kādi bija noteikumi? Kā tikusi izvēlēta un kronēta arī Maija grāfiene, kā arī citus krāsainus stāstus par rīdzinieku svētku tradīcijām uzzinās ekskursijas dalībnieki. Laika gaitā Maija grāfu svētku norise un noteikumi mainījās, līdz šī tradīcija izzuda, lai atkal atgrieztos 21. gadsimta Rīgā.

Foto: publicitātes

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem - EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.