11. maijā RSU Stomatoloģijas Institūtā - bezmaksas smaganu pārbaudes

2. Maijs, 2019

Šogad pirmo reizi Latvijā no 7. līdz 12. maijam notiks Smaganu veselības dienas 2019, kuru ietvaros Latvijas Periodontologu asociācija sestdien, 11. maijā, no plkst. 10.00 līdz 14.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūtā rīko smaganu veselības bezmaksas pārbaudi gan pieaugušajiem, gan bērniem.


Paralēli smaganu veselības skrīningam interesenti varēs apmeklēt publiskas lekcijas, kurās RSU Stomatoloģijas institūta periodontologi stāstīs par to, kā atpazīt un ārstēt smaganu saslimšanas.

Smaganu veselības dienu ietvaros arī 28 zobārsti no 17 praksēm ir pieteikušies veikt periodonta saslimšanu bezmaksas pārbaudes savās klīnikās visā Latvijā. Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību periodonta veselības ietekmei ne tikai uz vispārējo veselību, bet arī estētiku, pašnovērtējumu un dzīves kvalitāti, un tās sauklis ir: “Skaists smaids nav tikai veseli zobi, bet arī smaganas!”

“Smaganu veselība ir ļoti būtiska, jo ietekmē vispārējo veselības stāvokli,” uzsver pērn novembrī dibinātās Latvijas Periodontologu asociācijas prezidente dr. Una Stāmere. “Diemžēl periodontoloģiskajām saslimšanām netiek veltīta pienācīga uzmanība ne no zobārstu, ne arī no sabiedrības puses. Ļoti būtiska ir pareiza higiēna, smaganu veselības regulāra pārbaude un pacientu agrīna vēršanās pie speciālista, kas novērš zobu zaudēšanu, estētiskas problēmas un vispārējā veselības stāvokļa pasliktināšanos. Smaganu saslimšanas ir cieši saistītas ar cilvēka dzīves stilu un var būt par iemeslu citām hroniskām saslimšanām, piemēram, sirds un asinsvadu slimībām, cukura diabētam, reimatoīdam artrītam.

Latvijā, līdzīgi kā citur Eiropā, smaganu saslimšanas skar 8 no 10 cilvēkiem virs 35 gadu vecuma.

Smags periodontīts ir sestais izplatītākais medicīniskais stāvoklis. Jāatzīst, ka peridontīts skar arvien jaunākus cilvēkus un var būt sastopams jebkurā vecumā.”

Kā nonākt bezmaksas pieņemšanā pie periodontologa?

1. Kopumā 28 zobārsti 17 praksēs visā Latvijā, akcijas laikā no 7.-12.maijam, ir pieteikušies brīvprātīgi veikt periodonta saslimšanu bezmaksas skrīningu, izmantojot Latvijas Periodontologu asociācijas izveidotas rekomendācijas un ieteikumus. Pacienti savu zobārstu var atrast šeit.

2. RSU Stomatoloģijas institūtā 11. maijā no 10:00 līdz 14:00 notiks periodonta saslimšanu bezmaksas skrīnings gan pieaugušajiem, gan 7 - 17 gadus veciem bērniem. Papilus būs iespēja klausīties atvērtās lekcijas par smaganu veselību.

Pieteikšanās ikvienam interesentam uz bezmaksas periodonta saslimšanu skrīningu pieejama elektroniski:

1. Rīta sesijai no 10:00-12:00 - pieraksts šeit

2. Dienas sesijai no 12:00-14:00 - pieraksts šeit

Smaganu veselības diena (Gum Health Day), ko Eiropā jau sesto reizi šogad atzīmēs 12. maijā, ir Eiropas Periodontologu Federācijas iniciatīva. Šogad šai iniciatīvai pirmo reizi ir pievienojusies arī Latvijas Periodontologu asociācija.