10 Rīgas tēti par savas dzīves svarīgāko darbu

11. Septembris, 2017

9. septembrī Rīgā kārtējo reizi noritēja tēva dienas svinības. Pasākuma dalībnieki tikās pie Brīvības pieminekļa: no putna lidojuma tika uzņemts tradicionālais foto ūsu formā un pēc tam spilgtā parādē devās atzīmēt šo dienu Vērmanes dārzā. Portāls Riga.lv pabija šajos siltajos ģimenes svētkos un parunāja ar Rīgas tētiem par to, kāds ir šis darbs – būt tētim.


Foto: Riga.lv

Gatis

Tēta “darbā” pats labākais un galvenais, lūk, stāv man blakus. Bet es to nesauktu par darbu.


Foto: Riga.lv

Sergejs

Pats svarīgākais ir rūpēties par bērniem un darīt visu, kas vien ir tavos spēkos, lai viņi izaugtu veseli un laimīgi.


Foto: Riga.lv

Jānis

Tēva darbs patiešām ir īsts darbs. Bērni ir jāaudzina, daudz kas viņiem jāiemāca. Bet pats labākais šajā darbā ir mīlestība.


Foto: Riga.lv

Sergejs

Būt tētim nav darbs, bet gan pienākums. Tāpat kā mamma, tikai nedaudz citādi, meitām tēti patīk vairāk. Un pats brīnišķīgākais ir visā piedalīties: dārziņā, dziedāšanā, zīmēšanā – mēs divatā ar meitu tikai ar to arī nodarbojamies. Un dodamies uz balles – sporta dejām.


Foto: Riga.lv

Alfrēds

Domāju, ka būt tētim patiešām ir darbs. Audzināt bērnus ir liela atbildība. Bet pats patīkamākais ir kopā pavadītais laiks: mēs dodamies uz atrakciju parkiem vai bērnu laukumiem, tiekamies ar draugiem no dārziņa.


Foto: Riga.lv

Artis

Būt vecākam un pavadīt kopā ar bērnu katru dienu ir gan darbs, gan laime. Bet prieku dod ikviens sīkums, kuru mazais iemācās: rāpot, staigāt, runāt un pat visas viņa blēņas.


Foto: Riga.lv

Ainārs un Valērijs

Es neteiktu, ka būt tētim ir darbs: mums patīk kopā atpūsties un nekad nav garlaicīgi. Cenšamies vairāk laika pavadīt ārpus mājas, pastaigāties pie dabas un kopā uzzināt kaut ko jaunu.


Foto: Riga.lv

Andris un Pauls

Andris: Nē, būt tētim nav darbs, tā ir atpūta. Tiesa, pats grūtākais ir aizbraukt pakaļ bērnam uz bērnudārzu. Katru reizi tas ir vienā konkrētā laikā! Bet pats patīkamākais ir kopā iet uz kino.

Pauls: Būt tēvam dažreiz ir darbs, bet dažreiz nē. Un viss labais notiek ārpus darba – tās ir gaišas un pozitīvas emocijas, kuras tiek gūtas saziņā ar bērnu.


Foto: Riga.lv

Armands

Būt tēvam ir ne tikai kopīga atpūta ar bērnu, bet arī darbs, ļoti liels darbs. Un tajā pats svarīgākais ir rakstura audzināšana, vai dažreiz – cīnīšanās ar šo raksturu un pretošanās tam. Bet labākais šajā darbā ir redzēt, kā tavs bērns aug un atbalsta tevi.