1. oktobrī notiks kamermūzikas vakars “Premiere” Mazajā Ģildē

24. Septembris, 2019

Otrdien, 1. oktobrī plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā Ģilde” notiks jaunās koncertsezonas otrais kamermūzikas vakars. Savā pirmajā solo koncertā “Premiere” uz skatuves dēļiem kāps čelliste Dace Zālīte un pianists Mārtiņš Zilberts.


Koncerta “Premiere” pirmajā daļā mūziķi aicinās ieklausīties par klasiku kļuvušajos lielmeistaru Dmitrija Šostakoviča un Sergeja Prokofjeva opusos. Intriga saglabāsies līdz pat pēdējam koncerta brīdim, kad dueta izpildījumā pirmo reizi Latvijā izskanēs slavenā turku pianista un komponista Fazila Saja Sonāte čellam un klavierēm - “Četras pilsētas”. Savukārt “Vai dzirdi mani?...” ir pasaulē atzītā latviešu skaņraža Andra Dzenīša agrīnais opuss, kas piedzīvos savu pirmatskaņojumu Latvijā.

Čelliste Dace Zālīte ir viena no pēdējām izcilā latviešu čellista Māra Villeruša studentēm, kas absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas maģistratūru ar izcilību, saņēmusi JVLMA un Swedbank Gada Balvu jaunajam mūziķim (2012) , kā arī Latvijas Lielās mūzikas balvas nomināciju kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2013).

Pianists Mārtiņš Zilberts ir Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais solistu koncertmeistars. 2018. gadā saņēmis Operas fonda blavu “Par izcilu māksliniecisko sniegumu.

Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā.