“Vide un enerģija 2018” Ķīpsalā: pastāstīs, kā saņemt RD līdzfinansējumu mājas remontam

25. Septembris, 2018

Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) Starptautiskās enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstādes “Vide un enerģija 2018” ietvaros aicina dzīvokļu īpašniekus uz konferenci, kurā varēs sīkāk uzzināt par to, kā saņemt Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu 50% apmērā daudzdzīvokļu mājas remontdarbiem un renovācijai. Konference noritēs Ķīpsalā, 19. oktobrī, plkst. 13.00.


Izstāde “Vide un enerģija” noritēs no 19. līdz 21. oktobrim un jau tradicionāli kļūs par nozares centrālo notikumu Baltijā. Vadošie nozares uzņēmi un pašvaldības izstādē parasti prezentē vides tehnoloģiju un infrastruktūras uzlabošanas risinājumus un atjaunojamās enerģijas resursu efektīvu izmantošanu.

Rīgas enerģētikas aģentūra izstādē piedalās jau desmito gadu pēc kārtas, katru reizi konferencei izvēloties pašlaik aktuālu tematu. Šī gada fokuss – Rīgas domes līdzfinansēšanas programma Rīgas daudzdzīvokļu māju remontdarbiem un renovācijai – šo programmu šā gada februārī uzsāka galvaspilsētas pašvaldība. Rīgas domes atbalsta programmas mērķis ir uzlabot galvaspilsētas dzīvojamā fonda tehnisko stāvokli. Daudzdzīvokļu mājas var saņemt pašvaldības līdzfinansējumu 50% apmērā no savā mājā veicamo remontdarbu un renovācijas tāmes.

Piedalīties programmā var daudzdzīvokļu mājas:

  • kurās ir izveidota dzīvokļu īpašnieku biedrība;
  • kurās ir ne mazāk kā 8 dzīvokļi (astoņi kadastra numuri);
  • kurās nekustamā īpašuma nodokļa parāds nepārsniedz 50 eiro par vienu dzīvokli (nedrīkst būt nodokļa parādi par citiem dzīvokļu īpašniekiem piederošiem nekustamā īpašuma objektiem, ja tādi atrodas Rīgā).

Finansējumu var saņemt mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai (vienkāršāk sakot, siltināšanai vai renovācijai), visas mājas vai atsevišķu tās elementu vai tehnisko sistēmu, ja tās ir atzītas par cilvēku dzīvībai vai veselībai bīstamām, remontam, energoaudita veikšanai, standartprojektu tehniskās dokumentācijas paraugu izstrādei.

“Konferencē mēs pastāstīsim un parādīsim, kā darbojas Rīgas daudzdzīvokļu māju remontu līdzfinansēšanas programma, paskaidrosim Rīgas domes saistošos noteikumus, kuri regulē šo procesu un paskaidrosim, kādā kārtībā tiek piešķirts finansējums. Cilvēkiem, kuri ieradīsies uz pasākumu, būs iespēja aprunāties ar komisijas locekļiem un uzzināt par to māju pieredzi, kuras jau saņēmušas Rīgas domes atbalstu,” par darba kārtību konferences dienā pastāstīja Rīgas enerģētikas aģentūras vadītājs Timurs Safiuļins.

Izstāde “Vide un enerģija 2018” sāksies Starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsalā 19. oktobrī, plkst. 11.00. Konference par Rīgas domes līdzfinansēšanas programmu daudzdzīvokļu māju renovācijai un remontdarbiem noritēs piektdien, 19. oktobrī, plkst. 13.00. Iepriekšēja reģistrācija dalībai pasākumā nav nepieciešama.