“Suņu spiets” Āgenskalna tirgū: kā tas noritēja? (FOTO)

30. Septembris, 2019

Pagājušajā sestdienā starp Āgenskalna tirgus letēm spietoja desmitiem ziņkārīgu, bet paklausīgu purnu, luncinājās raibas astes un starp pircējiem pēdoja simtiem dažādu izmēru ķepu kopā ar to īpašniekiem. Šeit, neskatoties uz lietaino laiku, nebija viegli izspraukties cauri. Un tas viss saistīts ar neparastu notikumu, kas vienuviet pulcēja suņu mīļotājus.


Šāda mēroga “Suņu spiets” Latvijā tika rīkots pirmoreiz. Tā mērķis – izglītot topošos un jau esošos suņu īpašniekus, jaunu prasmju apguve un iespēja aprunāties un dalīties pieredzē.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Pasākuma laikā uzstājās projekta “Suns ar misiju” dalībnieki, notika sacensības, kurās pārbaudīja suņu paklausību un spēju izpildīt uzdevumus, tika organizētas radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, turpat tirgus stiklotajā telpā ikviens varēja noklausīties lekcijas par sabalansētu uzturu, drošu suņu dresūru un suņu veselību. Uz “tirgus saietu” bija uzaicināti arī dzīvnieku patversmes un labdarības organizāciju pārstāvji.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Rīdziniece Jūlija “Suņu spietu” apmeklēja kopā ar meitu Annu un viņu 8 gadus veco mīluli Freju (Sibīrijas haskiju). “Piedalījāmies vienās no sacensībām uz skatuves, izpildot ar suni vairākus uzdevumus, un ieguvām godalgotu vietu. Nu lai vēl kāds pasaka, ka haskijus ir grūti dresēt un ka tie māk tikai ātri skriet…”

Foto: Riga.lv

Starp citu, par suņu skriešanu. Brīvajā laikā Jūlija kopā ar vīru un viņu trim haskijiem attīsta suņu dabiskās spējas, nodarbojas ar kamanu sportu (baikdžoringu jeb kamanu suņu sporta veidu, kurā suns velk velobraucēju, un kanikrosu jeb skrējienu, kurā suns velk skrējēju) un iesaista šajās nodarbībās arī savu meitu. Meitene pastāstīja, ka papildus sporta sacensībām viņa cenšas nepalaist garām šādus izglītojošus pasākumus ar suņiem, jo tā ir lieliska iespēja aprunāties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem un socializēt suni.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Tajā dienā īpašu popularitāti izbaudīja kinologs Viktors Mucenieks no organizācijas “Maigais suns” un viņa neparasti mierīgie dzīvnieki−terapeiti (divi Pireneju kalnu suņi un viens Bernes kalnu suns). Viņi pulcēja visvairāk skatītāju un interesentu, jautājumi bira viens pēc otra, un tikai retais apmeklētājs noturējās, nepaglaudot šos milzīgos mīkstos un labsirdīgos suņus, īpaši jau ģimenes ar bērniem.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

“Vispārēja sociālā projekta ietvaros mēs katru nedēļu apmeklējam vairāk nekā 150 cilvēkus ar invaliditāti un bērnus ar īpašām vajadzībām internātskolās, speciālajās skolās un sociālajās mājās. Šiem cilvēkiem dzīvē trūkst dvēseles prieka un siltuma. Tāpēc laiks, kas pavadīts kopā ar mūsu suņiem−terapeitiem, daudziem no viņiem kļūst par neatsveramu spēka avotu un mierpilnu mirkli,” pastāstīja Viktors.

Foto: Riga.lv

Turpinot tēmu par cilvēkiem ar siltu sirdi, jāpastāsta par patversmes “Ķepu-ķepā” brīvprātīgajiem. Arī viņi piedalījās pasākumā – pieņēma ziedojumus un dažādas mantas dzīvniekiem, stāstīja par savas organizācijas darbu un dalījās veiksmes stāstos par tiem iemītniekiem, kas jau atraduši jaunas mājas. Un visu cieņu – apmeklētāji negāja viņiem apkārt ar līkumu, kāds atnesa noderīgas segas, kāds bļodu un citus aksesuārus dzīvniekiem, kāds dzīvnieku rotaļlietas.

Foto: Riga.lv

Tajā dienā patversmes “dežurpostenī” bija divas smaidīgas meitenes – Rūta un Ligita, kā arī... trīs gadus vecais Rodžers. Šķirne, kā jokoja sarunu biedri, “pati labākā”! Rodžers ir bijušais patversmes iemītnieks, bet tagad – mājas mīlulis vienai no meitenēm.

Noslēgumā visus “Suņu spieta” apmeklētājus priecēja loterija ar balvām.

Foto: Riga.lv

Prieka iedvesmotie pasākuma organizatori sola “Suņu spietu” padarīt par jaunu Āgenskalna tirgus tradīciju. Pasākums tiks attīstīts un pilnveidots. Un nākamgad tas atgriezīsies ar vēl plašāku kultūras programmu – ar brīvdabas kinoseansu, īpašām izstādēm un dažādiem izklaides pasākumiem.