“Rīsa grauds”: 11. augustā Āgenskalna tirgū ienāks Āzija

7. Augusts

11. augustā no plkst. 11.00 līdz 15.00 Āgenskalna tirgū pasākumā “Rīsa grauds” iepazīsim Āzijas reģiona kultūras, tāpēc pasākumā būs nopērkami Ajūrvēdas produkti no Indijas, uz vietas baudāmi ķīniešu, vjetnamiešu, indiešu un japāņu ēdieni. Dzirdēsim indiešu tradicionālo mūziku un baudīsim dejas, piedalīsimies samuraju meistarklasē un apgūsim kaligrāfiju.


Līdz septembra beigām Āgenskalna tirgū notiek starpkultūru integrācijas pasākumi „Rīsa grauds” kopā ar trešo valstu valstspiederīgajiem. Katrs “Rīsa grauda” pasākums tiek veltīts konkrētam reģionam. Apmeklētāji var vērot gatavošanas procesu, aprunāties ar pavāriem un doties mājās ar sev interesējošā ēdiena recepti. Šoreiz apmeklētāji tiks iepazistināti ar Āzijas un Kaukāza&Vidusāzijas reģioniem.

Uz skatuves:

  • 11.00-11.45 Biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” diskusija: 3 stāsti par dzīvi pēc pārcelšanās uz Latviju
  • 11.50 -12.20 Japānas samuraju kaujas mākslas skolas Katori Shinto-Ryu paraugdemonstrējumi kopā ar Samuraju parka grupu ”KATORI”
  • 12.30-13.30 Indiešu tradicionālā mūzika Balraj Singh un Sergey Akash Ancupov izpildījumā
  • 13.40-14.40 Tradicionālo indiešu deju izrāde studijas “Bharata” izpildījumā

“Rīsa grauda” virtuvē:

  • 11.00-15.00 Tradicionāli indiešu ēdieni pavāra Yogesh Deshpande vadībā

Darbnīcas:

  • 11.00-15.00 - Studijas “Lidojošā ota” darbnīca: kaligrāfija un gleznošana uz “maģiskajiem paklājiņiem”, Latvijas Ķīnas Studiju Asociācijas meistarklase

Ēdinātāji un lietas:

Apģērbi no Tālajiem Austrumiem – Indijas un Nepālas, Ajūrvēdas produkti no Indijas; ķīniešu, vjetnamiešu, indiešu un japāņu ēdieni.

Dalība visos pasākumos bez maksas.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.