“Rīgas ūdens” pērn nomainījis vairāk nekā tūkstoti aizbīdņu

8. Janvāris

Pagājušajā gadā SIA “Rīgas ūdens” nomainījis 1010 bojātos aizbīdņus, bet pēdējo desmit gadu laikā kopumā nomainīta aptuveni puse no visiem savu laiku nokalpojušajiem aizbīdņiem, kuri ir diametrā lielāki par 100 milimetriem (kopskaitā to ir ap 12 000). Rezultātā uzlabota ūdensapgādes drošība: ja vēl pirms dažiem gadiem ūdensvada avāriju novēršanai nācās bez ūdens atstāt veselus dzīvojamos rajonus, atslēdzot kilometriem garus ūdensvada posmus, tagad avāriju lokalizēšanai nākas no ūdenspadeves atslēgt tikai dažas mājas.


Pērn nomainīti arī 668 bojātie pievadi, remontēti 340 ielas ūdensvadu tīkla posmi. Aktīvi tiek strādāts arī pie hidrantu nomaiņas – 2018. gadā nomainīti 472 bojātie hidranti. Pēdējos desmit gados SIA “Rīgas ūdens” nomainījis aptuveni 60% hidrantu, turklāt no tiem ap 20% ir izvietoti pilnīgi jaunās vietās – lielākoties vecpilsētā, arī pie skolām un koncertu norises vietām, un kvartālos ar koka apbūvi. Šāda hidrantu nomaiņa rada papildu garantijas ugunsdzēsējiem - ja bojāta hidranta dēļ nebūtu pieejas pilsētas ūdensapgādes sistēmai, iespējamajiem ugunsgrēkiem būtu daudz smagākas sekas.

Gan aizbīdņu, gan hidrantu atjaunošanas programma tiks turpināta arī 2019. gadā. Remontdarbi tiek plānoti ciešā sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu, lai ūdensvadu komunikācijas primāri tiktu nomainītas iespējami vairāk tajās ielās, kurās plānota arī asfaltseguma nomaiņa.