“Rīgas Tiltu skrējiens 2019”: apbalvošanas ceremonija (FOTO)

15. Novembris, 2019

Skriešanas seriāls “Rīgas Tiltu skrējiens 2019”, kas norisinājās otrdienu vakaros, noslēdzās jau pirms pusotra mēneša. Pēdējais, 11. posms noritēja 1. oktobrī. Šonedēļ aizvadīta dalībnieku svinīgā apbalvošana. Visi pieaugušie, kuri mērojuši 50 vai 100 kilometru lielu attālumu, saņēmuši unikālas piemiņas medaļas un diplomus ar skrējiena simboliku. Atsevišķi apbalvoti arī bērni vecumā līdz 14 gadiem, kuri piedalījušies vismaz 10 posmos. 


Atgādinām, ka šādu skrējienu sērija, kurā netiek ņemts vērā laiks (numuriņos nav ierīkoti elektroniskie čipi, galvenais nosacījums ir pagūt finišēt līdz plkst. 20.00 vakarā skrienot vai ejot, kā nu kuram ir ērtāk), norisinājās no aprīļa līdz oktobrim jau otro gadu pēc kārtas. Pagājušogad sērija aizvadīta ar nosaukumu “100 km Latvijas simtgadei”. Taču maršruts galvenokārt vēl aizvien ir tāds pats: 10 kilometru aplis pa krastmalu abos Daugavas krastos starp Salu un Akmens tiltiem. Šogad dalībnieku ērtībai pārcelta starta/finiša zona – no AB dambja uz Lucavsalu, kur ir vairāk vietas un ir pieejamāka autostāvvieta, kur atstāt automašīnu.

Pirmajos sešos posmos organizatori dalībniekiem piedāvājuši skriet vienā virzienā (Lucavsala – Zaķusala – Salu tilts – krastmala gar Krasta ielu – Akmens tilts – krastmala gar Mūkusalas ielu - Lucavsala). Sākot no septītā posma, kustības virziens mainīts, lai ieviestu dažādību.

Foto: Riga.lv

Kopumā skrējienu sērijā reģistrējušies 247 cilvēki. Starp visiem dalībniekiem izturīgākie ir tie, kuri pusgada laikā mērojuši vismaz 100 kilometrus (divreiz atļauts skriet divus apļus, tas ir, 20 kilometrus vienā reizē), un tādu ir 87. Viņi arī kļuvuši par otrdien, 12. novembrī aizvadītās apbalvošanas ceremonijas galvenajiem laureātiem. Apbalvošanas ceremonija aizvadīta vienā no lielākajām Rīgas viesnīcām.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Unikālas dizaineru medaļas ar skrējienu sērijas simboliku.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Ceremoniju vadīja pastāvīgais skrējienu seriāla “Rīgas Tiltu skrējiens” tiesnesis un Latvijas Triatlona federācijas prezidents – Aigars Strauss.

Foto: Riga.lv

Sākumā apbalvoti bērni. Pusgada laikā trasē izgājuši (un vismaz 10 kilometrus mērojuši) 34 bērni.

Foto: Riga.lv

Pēc nelielas muzikālās pauzes apbalvošanas ceremonija turpinājās.

Foto: Riga.lv

Pienākusi kārta tiem, kuri noskrējuši vismaz 50 kilometrus, bet dažādu iemeslu dēļ nav spējuši “savākt” 100 kilometrus.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Viens no dalībniekiem sūrojās par to, ka ir patiešām vēlējies piedalīties visos 11 posmos, taču nokavējis vairākas sacensības. Kāds priecājās, ka piedalās pirmo reizi un 50 kilometru mērošana esot bijis tieši tas, kas nepieciešams. Taču visi dalībnieki bija vienisprātis par to, ka nākamgad viņi šajā sērijā piedalīsies atkal. Un centīsies palielināt noskrieto kilometru skaitu.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Pienākusi kārta “simtnieku” apbalvošanai. Visi 87 cilvēki uz ceremoniju ierasties nav varējuši, taču lielākā daļa tomēr atradās zālē. Tie, kuri nevarēja ierasties personīgi, savu medaļu un diplomu var saņemt sporta kluba “SportLat” birojā vēlāk.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Pasākumā valdījis “brīvā mikrofona” princips, kad katrs dalībnieks, kurš nācis saņemt medaļu, varēja pateikt pāris pateicības vārdus rīkotājiem, dalīties savās domās vai iespaidos par skrējienu. Kāds cits, kā zemāk redzamajā piemērā (fotogrāfijā), pateicās… personīgajam skriešanas trenerim, kurš arī bijis ceremonijā.

Foto: Riga.lv


Atsevišķi vajadzētu izcelt ne tikai sporta kolektīvus, bet arī draudzīgas ģimenes, kuras piedalījušās skrējienu sērijā un pelnīti saņēmušas savus apbalvojumus. Laulātais Gaiļu pāris – Juris un Solvita – kopā noskrējis 200 kilometrus.

Foto: Riga.lv

Ivars un Janīna Žubuļi kopā mērojuši veselus 140 kilometrus!

Foto: Riga.lv

Mazlazdiņu ģimene. Jau pavisam drīz viņu ģimenei pievienosies arī ceturtais.

Foto: Riga.lv

Aksjonoku ģimene (ģimenes galva Kaspars ar sievu Karīnu un dēliem Kristapu un Kristoferu).

Foto: Riga.lv

Un Ņikitinu ģimene ir unikālākā šī skrējiena ģimene. Visu skrējienu sēriju ģimenes galva Renats skrējis kopā ar saviem dēliem – 7 gadus veco Germanu un 10 gadus veco Damiru. Viņu mamma Nataļja arī sākumā viņiem sastādījusi kompāniju, taču pēc tam devusies “piespiedu atvaļinājumā”. Pirms četriem mēnešiem pasaulē nācis viņu trešais bērns – Nazars. Arī viņš jau paguvis “piedalīties” vairākos posmos – ratiņos, kurus stūmusi sportiskā mamma.

Foto: Riga.lv

 “Ar ģimeni izklaidējamies skrienot un piedalāmies dažādos skrējienos jau trešo gadu pēc kārtas,” pastāstīja tētis Renats. Pēc tam viņš apliecināja, ka nākamgad, ja šādu skrējienu sērija tiks atkārtota, viņi noteikti atkal piedalīsies pilnā sastāvā.


Trīs draugi – Viktors Suborins (vidū), Gunārs Lauris (pa kreisi) un Valērijs Jegorovs – skrējienu sērijas laikā visi kopā noskrējuši 270 kilometrus. Vislielāko attālumu mērojis Valērijs (120 km).

 “Mēs esam pazīstami vairāk kā 20 gadus, jau sen skrienam kopā. Agrāk kopā devāmies uz jūru un kopā gatavojāmies Eiropas skriešanas čempionātam,” sacīja vīrieši.

 “Es nesen noskrēju Stambulas maratonu, veiksmīgi uzvarēju loterijā un laimēju iespēju tur piedalīties. Bet vispār kopā es esmu noskrējis 109 (!) maratonus visā pasaulē,” bez lepnuma stāsta 56 gadus vecais Valērijs, kurš skrien jau 34 gadus.

Foto: Riga.lv


Nobeigumā - kopbilde un mazliet interesantu skaitļu. Saskaņā ar apkopoto informāciju, ko snieguši organizatori, visi fotogrāfijā redzamie cilvēki sērijas ietvaros kopā noskrējuši 13 844 km!

Foto: Riga.lv

Vairāk fotogrāfiju no apbalvošanas ceremonijas varat apskatīt galerijā zemāk.

Bezmaksas skrējienu sēriju “Rīgas Tiltu skrējiens” rīko biedrība “Sporta klubs “SportLat”” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.