“Repair cafe” aicina apmeklēt šī gada pēdējo mantu labotavu

21. Novembris, 2018

24. novembrī Kaņepes kultūras centrā no 15:00-18:00 norisināsies pasākums „Repair cafe”, kur meistaru vadībā ikviens varēs salabot savu saplēsto elektroniku, apģērbu vai divriteni, kā arī piedalīties īpašā darbnīcā, lai uztaisītu alternatīvu pārtikas plastmasas iepakojumam - bišu vaskadrāniņu.


Šo sestdien “Repair cafe” pasākumā darbosies trīs ierastās labošanas stacijas – elektronikas remonta galds, šūšanas stacija un divriteņu labotava. Tās būs atvērtas visu pasākuma laiku, un rindas kārtībā tiks uzņemti visi interesanti ar savām saplēstajām mantām un drēbēm. Remonta un šūšanas meistari identificēs problēmu, noteiks iespējamo risinājumu un piedāvās to kopīgiem spēkiem uz vietas salabot. Tāpat meistari varēs palīdzēt ar mobilo telefonu problēmu diagnostiku, kā arī varēs konsultēt par remontam nepieciešamajām rezerves daļām.

Paralēli mantu labošanai, no 15:30 līdz 16:30 tiks organizēta arī bišu vaskadrāniņu darbnīca, kuras dalībniekiem būs iespēja izveidot divas drāniņas (aptuveni 20x20 cm izmērā) videi draudzīgākai pārtikas produktu uzglabāšanai. Mājās pēc tam drāniņas iespējams izmantot, lai ietītu sviestmaizes, sieru, dārzeņus vai jebkuru citu pārtikas produktu, ko vēlies pasargāt no izžūšanas ledusskapī vai pievilkšanās ar citiem aromātiem, un tās kalpos līdz pat vienam gadam. Lai piedalītos darbnīcā, nepieciešams līdz 23. novembrim aizpildīt reģistrācijas anketu. Pasākuma dalībniekiem tiks nodrošināti visi izejmateriāli, tajā skaitā otrai elpai gatavi kokvilnas audumi.

Par dalību darbnīcā organizatori aicina atstāt ziedojumu 4 euro apmērā, bet par labošanas meistaru palīdzību - simbolisku 1 euro ziedojumu.

Tāpat Kaņepes Kultūras centrā kopā ar “Repair cafe” norisināsies arī organizācijas “Fashion Revolution Latvia” rīkotais pasākums “Brīvbode”. Tajā ikvienam būs iespēja atbrīvoties no sev nevajadzīgā apģērba un aksesuāriem, iemainot tos pret citu atnestajām pērlēm. Nelielas korekcijas atrastajā apģērbā būs iespējams veikt uz vietas pie “Repair cafe” šūšanas meistarēm. Toties 16:30 aicināsim apmeklētājus skatīties dokumentālo filmu par apģērbu industriju “Patiesā Cena” (“True Cost”).

Aktivitātēs piedalīties aicināti visi rīdzinieki – jaunieši, ģimenes ar bērniem, seniori, labošanas entuziasti un jebkurš cits, kas interesējas par ilgtspējīgu dzīvesveidu un atbildīgu pieeju resursu izmantošanai. Pasākuma mērķis ir izglītot Latvijas iedzīvotājus par iespējām savas lietas labot pašiem, tādējādi paildzinot iekārtu un apģērbu lietošanas ilgumu un samazinot izgāztuvē apglabāto atkritumu apjomu. Tā kā pasākumi ir primāri izglītojoša rakstura, un labošanas darbus meistaru vadībā paredzēts veikt apmeklētājiem pašiem, pasākuma komanda neuzņemas atbildību par atnesto mantu veiksmīgu salabošanu. Vairāk informāciju meklē “Repair cafe Riga” “Facebook” lapā.