“Klausīties un sadzirdēt, skatīties un ieraudzīt, just un dalīties”: notiks koncerts «Adventa Gaismā»

6. Decembris, 2018

Koncerts «Adventa Gaismā» Rīgas Latviešu biedrībā notiks jau desmito reizi. Tā ir kļuvusi par vērtīgu, izglītojošu un emocionāli skaistu tradīciju. Līdzās profesionāliem mūziķiem, Latvijas mūzikas skolu talantīgākajiem audzēkņiem un dažādiem kolektīviem, ik gadu šajā koncertā piedalās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas kamerorķestris «Armonico», kuram šogad tiek svinēta 25 gadu jubileja.


“Klausīties un sadzirdēt, skatīties un ieraudzīt, just un dalīties. Tādi ir atslēgvārdi, kas raksturo mūsu koncerta «Adventa Gaismā» mērķi un virsuzdevumu. Universālā mūzikas valoda spēj uzrunāt, iedvesmot un vienot dažādu paaudžu, tautību, reliģiju un politisku uzskatu cilvēkus. Ar mūzikas starpniecību cenšamies radīt un attīstīt mūsu jaunajā paaudzē inteliģenta, zinoša un iejūtīga cilvēka rakstura īpašības. Vairāku gadu garumā koncertu programmās regulāri tiek iekļauta latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju instrumentācijas,” – stāsta koncerta idejas autors - RLB domnieks un diriģents Normunds Dreģis.

Īpašs muzikāls notikums šajā koncertā būs Romualda Jermaka skaņdarba “Koncerts ģitārai un kamerorķestrim” pirmatskaņojums.

Programmā: Jēkaba Mediņa, Romualda Jermaka, Filipa R. Butala, Zigmara Liepiņa, Ilzes Arnes un Jāņa Lūsēna mūzika.

Ikviens interesents laipni aicināts uz koncertu «Adventa Gaismā» 9. decembrī plkst. 15.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē.

Koncertu atbalsta: Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Latvijas Ordeņu brālība.