“Drosme būt”: sabiedrības uzmanību pievērsīs invaliditātes jautājumiem

30. Oktobris, 2019

Sešu nedēļu garumā mākslinieki sadarbosies ar nevalstiskajām organizācijām, lai runātu par invaliditāti un ar to saistītiem jautājumiem mākslas izstādes ietvaros.


13. novembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks atklāta mākslas izstāde “Drosme būt”. Izstādē ar mākslas darbiem piedalās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieki. Izstādes mākslas darbi ir radīti šai izstādei ar vēstījumu par cilvēcību un spēku, pārvarot dažādus šķēršļus - traģēdiju, traumu, veselības vai līdzcilvēku zaudējumu, par drosmi būt un dzīvot neskatoties uz grūtībām, katru dienu darot to, kas ir iespējams, nevis koncentrējoties uz neiespējamo.

Izstāde “Drosme būt” ir mākslas izstādes un semināru, diskusiju vakaru kopums, kura galvenā tematika ir sabiedrības uzmanības pievēršana jautājumiem par cilvēkiem ar invaliditāti, un tiem, kurus skar invaliditāte, lai veicinātu sapratni, kliedētu aizspriedumus un negatīvos stereotipus, kā arī veicinātu integrāciju un sabiedrības vienotību.

Izstādes norises laikā skatītājiem būs iespēja apmeklēt seminārus:

  • 15. novembris 17.00 Baiba Baikovska “Vai invaliditāte var būt stilīga iespēja?”
  • 11. decembris 18.00 Katie Leatherwood “Aktīvs dzīvesveids un invaliditāte”
  • 17. decembris 18.00 Latvijas Paralimpiskā komiteja “Atklāj sevi caru sportu”
  • 18. decembris 18.00 Apvienība Apeirons “Komunikācija”

Izstāde būs apskatāma katru dienu no 13. novembra līdz 19. decembrim: darbdienās 09.00-20.00, brīvdienās 10.00-17.00. Ieeja izstādē - brīva.

Sadarbības partneri: Rīgas Dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Paralimpiskā komiteja, Apvienība Aperions.