“Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs”: Rīgas PII ir ieviesta unikāla preventīva programma

11. Decembris, 2018

Pirmās deviņas pirmsskolas izglītības iestādes, kas Latvijā ieviesušas programmu “Bērniem drošs un draudzīgs bērnudārzs” saņems oficiālus sertifikātus, kas apliecina šī procesa noslēgumu. Preventīvo programmu radījušas divas nevalstiskās organizācijas – Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija un nodibinājums Centrs Dardedze, cieši sadarbojoties ar Rīgas pašvaldību un pirmsskolas izglītības iestādēm.


Programmas mērķi ir veicināt agrīnu sociālpsiholoģisku problēmu identificēšanu un risināšanu, sadarbojoties pirmsskolas darbiniekiem un bērna vecākiem, samazināt pret bērniem vērstas vardarbības un sociālās izslēgšanas riskus, kā arī stiprināt valsts, pašvaldību, nevalstiskā un privātā sektora sadarbību, attīstot uz bērnu vērstu pieeju lēmumu pieņemšanas procesos gan valsts, gan pašvaldību līmenī. Programma pirmsskolas izglītības iestādēs tiek ieviesta četros posmos - “Džimbas 9 soļu drošības programma”, pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programma “Laboratorija pedagogiem”, e-vides platformas “Bērna labsajūtas mērījums” ieviešana un bērnu tiesību aizsardzības protokola sagatavošana.

“Paldies pirmajām izglītības iestādēm, kas iesaistījās programmā, noticot tās nozīmībai un vērtībai. Uzskatām, ka izstrādātā preventīvā programma ir būtisks attieksmes maiņas instruments ikvienam bērnudārzam ceļā uz bērniem drošāku un draudzīgāku vidi. Ticam, ka nākamajos gados programmu apgūs arvien vairāk pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki visā Latvijā,” atzīmē Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja.

Foto: publicitātes

Programmas izstrādi un ieviešanu finansējuši biedrība Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, OAK Fonds un Rīgas domes Labklājības departaments, projektu aprobēja un ieviesa Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.