“Berendejka” atzīmē jubileju Botāniskajā dārzā. Ieeja pasākumā bez maksas

21. Maijs

Svētdien, 26. maijā plkst. 14.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2, notiks ģimeņu folkloras kopas “Berendejka” 25 gadu jubilejas pasākums “Ceturtdaļa gadsimta pa dziesmu taku”, kas tiks rīkoti kā ģimenes svētki, kuros kopā sanāk un sabrauc visi lielās ģimenes locekļi un radinieki.


Pasākuma norises vieta būs Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā esošais “Šķūnis”, kurā ieplānota koncerta sadaļa, savukārt blakus esošajā zaļajā zonā notiks dažādas aktivitātes pirms un pēc koncerta. Apmeklētāji varēs degustēt krievu nacionālos ēdienus, piedalīties darbnīcās, apskatīt un piemērīt dažādus krievu tautas tērpu elementus, kā arī kopā sadziedāties un sadejoties.

“Berendejkas” jubilejas pasākumu apmeklēs viesi no Sanktpēterburgas - Krievijas Etnogrāfijas muzeja vecākais eksperts, etnomuzikologs, folkloras etnogrāfiskās studijas “Pan-Teatr” vadītājs Vasilijs Pušarevs un folkloras studijas „Žavoronok” vadītāja Irina Runnova, folkloras pedagoģe un folkloras kopas „Teremok” vadītāja, Sanktpēterburgas Valsts kultūras institūta aspirante Natalja Ivleva. Pasākumā kā viesi ar priekšnesumiem piedalīsies jauniešu folkloras studija “Banga”, bērnu horeogrāfijas ansamblis “Zadorinka” un Rīgas 54. vidusskolas folkloras kopa “Birjuļki”.

Ģimeņu folkloras kopa “Berendejka” nodarbojas ar seno krievu tautas tradīciju un ieražu pētīšanu, viņu repertuārā ietilpst gadskārtu un ieražu dziesmas un rotaļas, kā arī viss, kas saistīts ar cilvēka dzīves ciklu un tā svarīgākiem godiem.

Ieeja pasākumā bez maksas.