“Ar velo uz darbu”: 10 Rīgas velosipēdisti par šī transporta veida priekšrocībām

21. Septembris, 2018

19. septembrī Rīgā Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros noritēja akcija “Ar velo uz darbu”. Jau no agra rīta aktīvā dzīvesveida piekritēji pulcējās pie Brīvības pieminekļa, lai satiktu domubiedrus, iedzertu kafiju un savestu kārtībā savus velosipēdus. Mēs aptaujājām 10 velosipēdistus par šī pārvietošanas veida priekšrocībām.


Žanete

Foto: publicitātes

Ar velosipēdu uz darbu braucu gandrīz katru dienu no maija līdz septembrim. Pirmkārt, no rītiem nav nepieciešams spiesties autobusā, diena sākas ar labu garastāvokli. Velosipēds pa šo laiku nav kļuvis par rutīnu – tā vienmēr ir atpūta un es no šī procesa gūstu baudu. Arī laika apstākļi pašlaik ir lieliski!

Nadīna

Foto: publicitātes

Es uz darbu ar velosipēdu nebraucu tik bieži, jo darba vieta atrodas 10 kilometrus no mājām. Velosipēds vairāk ir patīkama atpūta brīvajā laikā. Tas palīdz izvairīties no sastrēgumiem un ir neatņemama veselīga dzīvesveida sastāvdaļa. Un vēl, dodoties darīšanās ar velosipēdu, ir iespējams kvalitatīvi pavadīt laiku pašai ar sevi – padomāt par savām lietām, sastādīt dienas plānus.

Artūrs

Foto: publicitātes

Ar velosipēdu es cenšos braukt katru darba dienu, vidēji sanāk četras dienas no piecām. Ziemā nebraucu, bet šogad varbūt arī pamēģināšu. Es braucu no Imantas līdz Teikai un ierodos desmit minūtes ātrāk par tramvaju. Tas ir lielisks treniņš – nāk par labu veselībai un palīdz uzturēt formā, tas ir lieliski!

Dainis

Foto: publicitātes

Šajā sezonā ar velosipēdu braucu katru dienu, ja nelīst lietus. Tas ir ātrāk, nekā ar mašīnu vai sabiedrisko transportu un var ilgāk pagulēt. Turklāt nav nepieciešams maksāt par transportu vai benzīnu. Dzīvoju pietiekami tuvu darbam, varu arī aiziet ar kājām, bet ar velosipēdu ir ērtāk. Man ir mašīna, bet siltajā laikā tomēr dodu priekšroku velosipēdam.

Mārtiņš

Foto: publicitātes

Ar velosipēdu uz darbu cenšos aizbraukt vismaz reizi nedēļā. Tas ir gan veselīgs dzīvesveids, gan prieks. No rītiem uzreiz kļūstu možs, pirms darba ieeju dušā un jūtos kā no jauna piedzimis! Arī mana sieva uz darbu brauc ar velosipēdu, mums sanāk to darīt uz maiņām. 

Meldra

Foto: publicitātes

Ja laika apstākļi atļauj, braucu uz darbu ar skrejriteni. Šogad laika apstākļi to atļauj – jau piekto mēnesi. Man ir paveicies, ka darbs nav tālu no mājām, ar mašīnu varu aizbraukt tikai desmit minūtēm bet ar velosipēdu un skrejriteni – 20 minūšu laikā. Šī desmit minūšu starpība nav tik būtiska, tāpēc labāk ekonomēt benzīnu un parūpēties par gaisa tīrību Rīgā. Kaut kādā ziņā skrejritenis ir ērtāks par velosipēdu, jo uz darbu var atļauties saģērbties elegantāk. Braukt ar elektrisko skrejriteni var pat augstpapēžu kurpēs.

Anda

Foto: publicitātes

Ar velosipēdu braucu katru rītu, kamēr tas vēl ir iespējams – parasti līdz decembrim. Es mainīju dzīvesvietu un tagad strādāju 9 kilometrus no mājām. Ar autobusu uz darbu var nokļūt aptuveni stundas laikā! Un tas ir neskaitot laiku, kas nepieciešams, lai nokļūtu līdz pieturai. Man šāds variants šķita neloģisks, labāk mērenā tempā 40 minūšu laikā aizbraukt ar velosipēdu. Reizēm ir grūti uzbraukt uz apmalēm, to dēļ es ne vienmēr jūtos pārliecināta par sevi, bet tie ir sīkumi.

Santa

Foto: publicitātes

Jau vairākus gadus siltā laikā cenšos uz darbu braukt ar velosipēdu. Man patīk nodarboties ar sportu un uzturēt sevi formā un darbā ierasties jau modrai. Vakarā ir tas pats – aizbrauc mājās, bet nejūties noguris. Tiem, kuri vēlētos sākt – vienkārši pamēģiniet! Tas sniedz ļoti lielu prieku un nav vajadzīgi nekādi trenažieri. Vēlētos, lai vairāk attīstītu pilsētas velosipēdu infrastruktūru.  

Jānis

Foto: publicitātes

Ar velosipēdu es braucu katru dienu, arī ziemā, kamēr vien temperatūra nenoslīd zem -15 grādiem. Bet parasti mums tāds laiks ir ne ilgāk kā divas nedēļas. Man ir vienkāršs saliekamais velosipēds, piebūvēju tam elektrisks detaļas, lai varētu braukt vieglāk. Aizmugurē ir groziņš, kas ir ļoti noderīgs, lieku tajā mugursomu un samazinu slodzi mugurai. Īsumā – ar velosipēdu ir lētāk un ātrāk.

Uldis

Foto: publicitātes

Ar velosipēdu braucu katru dienu, ja ir sauss laiks. Man ir lielisks velosipēds, to var salocīt, tas ir ļoti ērti. Lai cik dīvaini arī nebūtu, mani pie velosipēda noveda slinkums – negribējās gaidīt tramvaju un no pieturas vēl gabaliņš ir jāpaiet. Piebraucu līdz pašām mājām! Autobusā varu mierīgi pasēdēt? Bet es taču uz velosipēda arī nestāvu kājās!