Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
29.05.2016
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Maksis, Raivis, Raivo, Maksims
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Gaismas festivāla „Staro Rīga” maršrutos iekļauti 75 objekti 13.11.2010 14:21 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Gaismas festivāla „Staro Rīga” objektu apskates kartē iekļauti 75 objekti, kas būs apskatāmi laikā no 18. novembra līdz 21. novembrim. Visu objektu darba laiks būs no plkst. 18.00 līdz 23.00, izņēmums būs īpašie notikumi.

„Šogad gaismas festivāla moto ir „Staro Rīga, staro arī tu!” – tas nozīmē, ka mēs uz līdzdarbību aicinām ikvienu rīdzinieku. Katrs no mums var padarīt Rīgu šajā tumšajā gadalaikā gaišāku, kaut vai iededzot svecīti savā logā. Man ir patiess prieks, ka šogad gaismas festivālu atbalsta daudz lielāks skaits sadarbības partneru, kas izgaismo pat ļoti lielus objektus. Atzinīgi vērtēju arī studentu un jauniešu iniciatīvas un to, ka šogad rādīts gaismas kafejnīcu maršruts. Ir iecerēts, ka pēc festivāla pilsēta nesatumsīs, bet sāks iemirdzēties Ziemassvētku gaismā,” uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras, un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane.
Šogad gaismas festivālā būs redzami Rīgas domes finansēti un konkursa kārtībā izvēlēti darbi. Šos darbus veido gan pieredzējuši producenti, mākslinieki, gaismas režisori, gan autori, kas lielas formas gaismas objektus realizēs pirmo reizi. Festivāla programmā iekļauti 22 darbi - piemēram, uzņēmuma „Ideju institūts” veidotā instalācija „Lasi starp rindām”, biedrības „I did it” gaismas instalācija „Trīs brāļu labirints”, video grafiķa un dizainera Riharda Šešo gaismas objekts „Uz viļņa”, latviešu stikla mākslinieces Martas Ģibietes darbs „Dimanti un zvaigznes” un citi.
Otrā lielākā gaismas objektu grupa ir festivāla sadarbības partneru gaismas objektu programma. Šajā grupā ir 20 darbi, ko gaismas festivālam pieteikuši uzņēmumi un iestādes, kas gaismos ne tikai savas ēkas, bet arī veidos nebijušas instalācijas pilsētvidē. Jau trešo gadu festivālā „Staro Rīga” piedalās Arēna Rīga, otro gadu - uzņēmums „Laima”, šogad ar instalāciju „Laimas smaidu pasaule”, otro reizi tiks izgaismotas arī „Skanstes virsotnes”. Šogad piedalās kompānija „Samsung” ar instalāciju „Trīsdimensiju metamorfozes”, Rīgas Zooloģiskais dārzs un citi.
„Tele2” atbalstītie jauniešu konkursa gaismas objekti ir trešā nozīmīgā festivāla darbu grupa. Tajā apvienoti darbi, kas izvēlēti studentu darbu konkursā. Festivālā ar mazās formas darbiem debitē jaunie mākslinieki Matīss Šteinerts un Andris Silkāns (gaismas instalācija „Iespēju koks”), Artūrs Analts un Rūdolfs Strēlis (vidē integrēts gaismas objekts „Kāp”), Roberts Līcis (gaismas instalācijas „Ārā līst?” un „Noķer ēnu”), Laima Laizāne (gaismas instalācija „Akvārijs”)un Uldis Āmars (gaismas instalācija „Satikties”).
Pirmo reizi gaismas festivāla „Staro Rīga” vēsturē izveidota arī atsevišķa starptautiskā programma, kurā būs redzami objekti no ārvalstīs notiekošiem gaismas festivāliem. Šogad šajā programmā tiks izvietoti divi darbi: portugāļu mākslinieku MOOV un Miguel Faro projekts „Garas ielas īsiem stāstiem” un franču mākslinieka darbs „Zirgs, kas auļo”. Starptautiskās programmas ietvaros notiks arī akcija „Es ļoti gribētu atgriezties mājās (un, lai tā būtu atgriešanās tur, kur esi tu)” un tiks izveidota scenogrāfijas darbu izstāde „Staro Orfejs”.
Viens no gaismas festivāla uzdevumiem ir atzīmēt Rīgas pilsētvidē atjaunotos un no jauna instalētus pastāvīgos gaismas objektus. Šogad festivāla objektu sarakstā iekļauti 11 darbi, to skaitā, „Rīgas Krievu teātra izgaismojums”, „Akmens tilta apgaismes stabi” un citi.
Festivāla „Staro Rīga” laikā maršrutos tiek iekļauti arī iepriekšējos gados izstādīti gaismas objekti. Šajā gadā festivālā būs redzami „Pieneņpūka”, „Salūtpuķes”, „Ogļu stabi” u.c.
Festivāla īpašo pasākumu programmā iekļautas performances, priekšnesumi un citas norises, kas paspilgtinās gaismas festivāla „Staro Rīga” norisi. 2010. gada īpašo pasākumu programmu atklās 18. novembra uguņošana, programmā vēl būs redzama gaisa balonu starošana uz AB dambja, Spīķeru koncertzālē būs skatāms un klausāms skaņas un gaismas projekts „Mīnotaurs” u.c
Festivāla „Staro Rīga” kopējās izmaksas tiek lēstas ap 500 000 latiem, no kuriem Rīgas dome piešķīrusi aptuveni trešo daļu - 170 000 latus. Pārējo finansējumu veido sponsoru, sadarbības partneru, informatīvo atbalstītāju, akciju organizatoru ieguldījums un citi ieņēmumi.
Gaismas festivālu „Staro Rīga” organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar pasākumu operatoru „Untitled”. Festivālu atbalsta: DELFI, SWH, MarketMedia, 1188.

Plašāka informācija par gaismas festivālu „Staro Rīga” tīmekļa vietnē: www.staroriga.lv; sociālajos tīklos, DELFI festivāla speciālajā ziņu sadaļā vai zvanot festivāla oficiālajam uzziņu tālrunim 1188.

Informāciju sagatavoja: RD IKSD Kultūras pārvaldes projektu koordinatore Elīna Dambekalne, tālr.: 67105398; mob.: 29392620; e-pasts: elina.dambekalne@riga.lv
un Dzintra Āboliņa, tālr.: 26554446


Preses konferencē informē par „Toyota” Rīgas velomaratonu
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi